Reagált a PETA A galaxis őrzői 3-ra

Nem csupán a kritikusok, hanem a PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) állatvédő szervezet is méltatta A galaxis őrzői: 3. rész-at.

A PETA szerint ugyanis James Gunn rendezése az év legjobb állatjogi témájú filmje, amelyet Mordály karakterén keresztül tapasztalhat meg a néző. “James Gunn arcot, nevet és személyiséget adott a jelenleg a laboratóriumi körforgásban szenvedő szerencsétlen állatok millióinak” - olvasható a közleményben.

A PETA szerint ugyanis a film cselekményében több olyan párhuzam is vonható a valósággal, amely az állatokon végzett kísérletekre vonatkozik. “Jó példa erre például a kódok, amelyeket az Evolutionist a nevek helyett használ. Hasonló elnevezéseket használnak a tudósok a laboratóriumokban, hogy elhatárolódjanak azoktól a tudatos lényektől, akiknek szenvedést okoznak” - mondta Lisa Lange, a szervezet alelnöke.

A PETA arra a közleményében azt következtetést kívánja tehát levonni, hogy Rocket sorsa arra emlékezteti a nézőket, hogy minden állat megérdemli a szabad életet a szabad ég alatt, nem pedig a laboratóriumi ketrecekben való fogságot.

akció | kaland | sci-fi | thriller | vígjáték

A galaxis őrzői harmadik felvonásában hőseinknek ismét minden erejükre, leleményességükre és persze összetartásukra is szüksége lesz, hogy szembe tudjanak nézni az új... több»