Közösség

Vélemény:

 

40 Chandra Mukhi

(1993)

Chandra Mukhi

 
Mayolika   2018.07.15 23:55
0

Kissé zavaros katyvasza a 'Superman', az "E.T, és a 'Segítség felnőttem' című amerikai filmeknek, csak persze Spielberg, Tom Hanks, és Reeve nélkül. Meg azok az iszonyúan gagyi számítógépes effektusok! Olyan megdöbbentően agyzsibbasztó film, hogy képes voltam végignézni jobb meggyőződésem ellenére. Pedig az utolsó félórában nyilván megijedtek a film készítői, hogy túl rövid lesz az egész ( gondolom), mert öt percenként dalra fakadtak benne hosszú percekre. Ráadásul unalmas dalokra. Való igaz, a cselekménynek túl sok lett volna a 160 perc. Kb. fél óra alatt le lehetett volna zavarni. Amiért mégis érdemes volt nézni, az Sridevi arca. Úgy használja az arckifejezéseit, mint egy zsonglőr, már a Mr. Indiában is nagyon tetszett. Magasan kiemelkedik a kortárs női mezőnyből pusztán a clown arcával, a hatalmas szemeivel. A többi szintén gyönyörű indiai színésznő többnyire a csábító pillantásokat cserélgeti a szenvedő tekintettel, ő meg mer olyan grimaszokat vágni, amik majdnem elfeledtetik, hogy mit is keres ő ebben a filmben. Salman Khan nem ebben a filmben mutatta meg, hogy ő lesz az egyik top sztár Bollywood egén. Mondjuk ezt amúgy sem értem, de fejet hajtok a női rajongótábora előtt. Viszont zsenge kora ellenére ő az egyik alkotója ennek a filmnek. Ha jól értelmezem, akkor az alapötlet az ő szüleménye. Nos, kiegyezhetünk abban, hogy az ötletelés nem erőssége neki. Úgy látom nem is nagyon kísérletezett többé ilyesmivel. Talán az a legegyszerűbb, ha sima mesének tekintjük, mint a Hófehérkét. (Mínusz verekedések, és gyilkosságok) , de Hófehérke sem az az angyali történet.