Közösség

Vélemény:

 

46 A mobil

(2016)

A mobil

 
respect the movies   2018.05.02 13:33
0

Szerintem elég gyenge film lett! Jómagam nagy rajongója vagyok Stephen King munkásságának, ezáltal kíváncsisággal telve tekintek meg olyan filmeket, amik a Mester könyveiből avagy novelláiból készítenek, még akkor is, ha köztudott hogy a filmes adaptációiban sokkal nagyobb a minőségi "szórás" mint a nyomtatott formában! A 2006-ban íródott A mobil, nekem kimondottan tetszett mint regény (oké, talán a könyv befejezésével azért voltak gondjaim) de összességében egy jó könyvnek tartottam! Talán ezért is voltak a filmmel kapcsolatban magasabb elvárásaim, illetve mert a forgatókönyvírásban besegített maga Stephen King is (aki igaz, több interjúban is közölte azt a tényt, hogy a filmet több mindenben megváltoztatták és a regény amolyan gerince csak a filmnek)! A színészek terén is sikerült egy-két igazán jó színészt is leszerződtetni, illetve a film rendezője is készített már korábban King-adaptációt (2004-es A titkos ablak) tehát annyira nem aggódtam a film miatt! Miután pedig megnézem a kész filmet, azt kell hogy írjam, hogy az egyik legrosszabb King-adaptációhoz "volt szerencsém"! Persze voltak ennél sokkal rosszabb King adaptációk, de egy aránylag jónak nevezhető könyvből, ennyire gyenge filmet összehozni....bravúr volt a javából! Az első jelentős dolog amiben nagyban eltér a film a könyvtől, maga a történetvezetése volt! Míg a könyvnek sikerül egy olyan feszült és sodró lendületet biztosítania az olvasójának hogy az csak "falja" az oldalakat, addig a filmben minden egyes percen érezhető az erőlködés és mindez izgalmak nélkül tálalják a néző felé! A karakterekben is vannak eltérések, de ezt még meg lehet bocsátani, azt viszont sokkal kevésbé, hogy a filmbeli karakterek nagyon is fásultan állnak a bekövetkezett cselekményhez. Komolyan mondom, azt éreztem a karaktereken, mintha már legalább évek óta tartana a megpróbáltatásaik és nem csak pár napja! Sajnos a kamerakezelés és főleg a sok kamerarángás sem tett túl sok jót a film megítélésében, még akkor is, ha tudom hogy ezzel akarták a készítők még realisztikusabban ábrázolni az adott jeleneteket! Nagyon sajnálom a filmet, mert tényleg lehetett volna egy minőségi adaptációt készíteni az alapanyagból, de ez most nagyon nem jött össze Hollywoodnak!