Közösség

Vélemény:

 

46 A mobil

(2016)

Tökéletes fiaskó

 
Berto49 Nézhetetlen  2019.07.26 08:45
0

Elhatároztam, hogy legyőzve saját magamat előbb mindenképpen a könyvet olvasom el. Több mint a feléig eljutottam, aztán abbahagytam. Az ex kedvenc írómból már régen kiábrándultam, egyre erősebben azt érzem, hogy rettenetesen szószátyár, még a novelláit is túlírja, valószínűleg a karakterszám szerint állapítják meg a honoráriumát és nem akarja a jövedelmét csökkenteni. Ugyan az eladósodástól nem kell félnie, mert az eddigi jogdíjakból bizonyára már multimilliomossá vált. Ennél a regényénél is felvetődött bennem a kérdés: mi történhetett vele? Az alapötlet érdekes ugyan, de a posztapokaliptikus és zombis rémítgetésektől távol tartom magam. Így fogalmam sincs, hogy minek kezdtem el nézni a filmet, talán rejtett mazochizmusból? Nem jött be az önkínzás, mert 20-25 perc után a filmet is abbahagytam. Még az a néhány kedvező vonás is hiányzott belőle ami a regényben elvétve akadt. A karaktereket átírták, végig érződik a költségvetés szűkös volta, a párbeszédeket pedig mintha egy alsós általános iskolai tanuló írta volna. Összegezve: borzalmasan összecsapott förmedvény, csak örülni lehet annak, hogy nem került moziforgalmazásba.