2018.12.28 17:08 Márton Olvasottság: 262x
1

Egy átlagos horror szintjére süllyedve...

Nem sorolnám a Rec szériát a legjobban sikerült többrészes horrorfilmek listájába, de az első két része, azért elég nagyot szólt nálam (főleg ha úgy tekintek vissza rájuk, mint kézi kamerás horrorfilmekre, mert ez a műfaj azért kevésbé áll közel a szívemhez)! Aztán jött a szériában egyfajta "kakukktojásnak" is mondható harmadik felvonás, ami számomra szinte mindent kiölt, amit eddig kedveltem az előző két részből! De mivel a negyedik rész a második rész végével vette fel a története fonalát és hát azért jó pár megválaszolatlan kérdés maradt a második Rec befejezésére, ezért akármennyire is nem tetszett a harmadik Rec film, a kíváncsiságom győzött...

Összességében nem lett annyira rossz a negyedik etapja, csak kvázi, én ennél sokkal többre számítottam, főleg abban a tudatban, hogy ezzel a résszel zárják is a szériát! Valahogy úgy éreztem, hogy rengeteg lehetőség maradt a filmben, amit nem is akartak annyira kiaknázni a készítők! Sokkal inkább megelégedtek azzal a ténnyel, hogy készítsenek egy lezárást a Rec filmekhez, még akkor is, ha ez a befejező rész hemzseg a kliséktől és az izzadságtól és talán pont emiatt merem azt kijelenteni, hogy az az idő is elérkezett ennél a filmsorozatnál, hogy csupán majd úgy emlékezzek vissza a széria befejezésére, mint egy átlagos horrorfilmre...

Egy átlagos horror szintjére süllyedve...

Pedig tényleg tehetett volna egy igazán emlékezetes befejő rész is ez, hisz már maga a történetben rejlő legfőbb lehetőség, az emberi bizalmatlanság és a félelem, miszerint bárki lehet a vírushordozó, már alapból generálhatott volna egy feszült és érdekes atmoszférát! Nagy kár, hogy ezeket az érzéseket szinte csak a film vége felé kezdték el belecsempészni a kész műbe!

A negyedik részben már szinte semmit nem közvetítenek a kézi kamerás megoldással a nézők felé! Pedig ez legalább annyira alapvető tulajdonsága volt számomra a Rec filmeknek, mint a főszereplőhölgy Ángela Vidal jelenléte (aki itt ismét visszatér, nem úgy mind a harmadik résznél)!

Sok minden újdonságot a történet nem nagyon tartogat már! A kötelezőnek nevezhető kérdések válaszait is aránylag egész gyorsan megkapjuk, tehát megújulásra nem is nagyon számíthattunk, viszont a negyedik rész lett talán a legvéresebb az összes közül! A brutalitás megjelenítése is egészen korrektül megy végbe és a gyilkosságok is igencsak erőszakosok lettek...

Viszont mindez sokat nem ér, ha mint a hangulatában, mint pedig a félelemteremtésében lealacsonyodik az átlagos horrorfilmek mércéjére! Mindent egybevetve, a csúnyán kisiklott harmadik rész után, kismértékben visszakaptam azokat a dolgokat, amikért kedveltem az első két részt viszont jóval gyengébb kivitelben!

horror | thriller

Ángela Vidal,a rátermett fiatal televíziós riporter 2007-ben egy csapat kommandóssal lépett be az ominózus épületbe, testében a démoni fertőzéssel. Ezt követően egy... több»

1