Közösség

Vélemény:

 

94 Az elit alakulat

(2001)

Az elit alakulat

 
orákulum   2024.04.26 19:52
0

A legjobb történelmi sorozat, mi láttam. A II. világháborút remekül bemutatja, találkozhatunk kiképzéstől kezdve a normandiai partraszálláson keresztül náci haláltáborral is. Tényleg tök jól össze van rakva. A forgatókönyv jól össze van rakva, a párbeszédek is működnek. Hatalmas pluszt ad a történethez, hogy a háborút átélt katonák beszámolóját is hallhatjuk. Ez midig a részek elején van. A színészi játékra sem lehet panasz. A mára ikonikussá vált főcímzenét hosszúsága ellenére én mindig végighallgattam, egyszerűen nem vált unalmassá. A látvány tökéletes volt, érződött rajta, hogy sok pénzt és energiát fektettek bele. Ugyanezt lehet elmondani a díszletről is. Néha amúgy vannak kicsit (morbid) poénosabb részei is. Vannak olyan jelenetek (pl. haláltábor bemutatása) is, amikhez kell lelki felkészülés még az erősebb idegzettel rendelkező egyéneknek is. Tom Hanks munkásságát mindig is becsültem, ez az alkotás lehet szerintem élete legjobb munkája. (Steven Spielberg munkáját sem akarom lebecsülni, csupán azért nem emeltem ki, mert nem ismerem munkásságát.) Egy kötelező sorozat, szerintem mindenkinek megéri megnézni.