Közösség

Vélemény:

 

90 Volt egyszer egy erdő

(2013)

Volt egyszer egy erdő

 
qwer   2021.12.07 16:09
5

Informatív, látványos dokumentumfilm az erdők életéről. Francis Hallét hallgatni számomra hasonló élmény volt, mint az egyik kedvenc szerzőm, Peter Wohlleben műveit olvasni – mindketten hasonló beleéléssel mesélnek a fákról és az élőlényekről, a köztük zajló kommunikációról, arról a tökéletes rendszerről, ami a természetben működik. Ajánlom megnézni, hibátlan, elgondolkodtató film.

 
picurka 2021.12.09 18:07
1

Peter Wohlleben egyik könyvét olvastam. Az a címe, hogy Érted a fák beszédét? Kalandozások az erdőben. Ez egy gyerekeknek szóló könyv az erdőről és a fákról, amit még 2017-ben írt Wohlleben, és én 2018 karácsonyára kaptam. Imádom olvasgatni. Engem amúgy érdekel az erdő, ezért ezt a filmet is meg fogom nézni.

 
qwer 2021.12.09 21:24
1

Ó, azt a könyvet imádom, nálunk családi kedvenc. Idén jelent meg a folytatása, az Érted az állatok beszédét?, ha még nem találkoztál vele, ezt is ajánlom. Szintén nagyon szépen illusztrált, információgazdag. Ha érdekelnek az erdők, tavaly készült egy nagyon jó magyar dokumentumfilm is Amiről a fák suttognak címmel, érdemes megnézni.

 
picurka 2021.12.10 17:04
0

Köszi a választ. Az általad említett folytatást mindenképp meg szeretném kapni, sőt azt kérem karácsonyra. :)