Közösség

Vélemény:

 

70 Extraterrestrial

(2014)

Extraterrestrial

 
respect the movies   2018.02.25 16:57
1

Szerintem egy egészen jó film volt! Az elmúlt pár napban volt szerencsém egy két igáz jó földönkívülis filmet megtekinteni, pedig az elmúlt időszakban e műfajon belül igazán gyenge alkotásokat láttam eddig! Valahogy úgy gondoltam hogy e műfajon belül, igazán a 80-as és a 90-es években alkottak nagy filmeket és azóta csak nagy ritkán tudtak a műfaj kedvelőinek jó földönkívülis filmet készíteni, szerencsére tévedtem! Bár ennek a film kelőképpen sikerült engem megvezetnie, hisz az első 20-30 perce olyan sablonos volt, hogy simán kijelenthetem hogy minden negyedik horrorfilm ezekből az elemekből dolgozik! Aztán mint a történet, mint a hangulat terén sikerült e megszokott sablonokon átlépnie és még a karakterek sem voltak annyira idegesítőek mint mondjuk az első 20 percben (bár amikor megláttam Michael Ironside-ot a filmben, akkor már kezdtem reménykedni)! Karakterfejlődést is találhatunk a filmben (persze nem valami hatalmasat, de legalább nem voltak egydimenziósak a karakterek) és én ezt mindenképp értékelem! Kicsit bosszantott az idegenek ábrázolása a filmben, mert hát eléggé gyengére sikeredett ez szerintem! Mégis talán a film legerősebb jelenete a film befejezése, nem írnék itt le erről inkább semmit, mert az elég durva spoiler lenne, maradjunk annyiban hogy engem elgondolkoztatott ez a fajta befejezés!