Közösség

Vélemény:

 

55 Sziklák szeme 2.

(2007)

Sziklák szeme 2.

 
moov18   2016.02.05 23:00
0

A történet folytatása sok kreativitást nem tartalmaz, nem is hozza elődjének erős színvonalát. A központi téma kiegészül az utódok nemzésének, a vérvonal frissítésének kérdésével. Szerintem jelentősen hazavágták ezzel a katonásdival a filmet, mint folytatást. Az előző rész drámaiságot, karakterfejlődést tartalmazó minőségi mozi volt, itt semmi fordulat, semmi katarzis, helyette van néhány tanácstalan, ötlettelen szereplőnk akivel nem tudunk mit kezdeni, még talán sajnálni se. A torzszülött mutánsok is illeszkedtek a filmes szituációhoz. Itt már mindentől távolodunk, azok az összetevők amelyben az első rész erőssége rejlett, mostanra eltűntek, semmissé váltak. Nem hozta a kellő feszültséget, az atmoszférát nem teremtette meg. Nem alakította ki bennem a rettegés érzetét. Jelentősen romlott minden tekintetben, minden viszonylatban a minőség. Rendezés, feszültségteremtés, hangulatteremtés, színészi játék, cselekményvezetés, alaptörténet. Egyáltalán nem voltak összeegyeztethetőek ezek a címkék a két film tekintetében. Röviden: akinek tetszett az első rész tegyen vele egy próbát, lehet én vagyok rosszul összerakva, mindenesetre nekem azért megkifogásolható kis mozi volt ez. Az előző rész lüktetése még bennem van, egyes jelenetek azóta is felvillannak bennem, igazi klasszikussá vált számomra. Igazi horrorisztikus élményt nyújtott. Csak ezért adtam a három csillagot, többet nem érdemel!