Közösség

Vélemény:

 

72 A rettegés háza

(2005)

A rettegés háza

 
Vesco   2021.10.12 07:50
1

Talán az évek eltelte, talán az, hogy túl vagyunk négy Insidious és három Conjuring számtalan ilyen típusú filmen, most megnézve ez a film nem tudott semmilyen hidegrázós vagy akár megugrós hatást kiváltani belőlem. Végig próbálja fenntartani az érdeklődést, így mindig van valami esemény, de ezek kimerülnek abban, hogy szellemkislány megjelenik itt-ott ablakban, plafonon, valaki mögött golyónyom ütötte fejjel. És pont emiatt számomra kivész belőle a zsigeri horror esszenciája, túlhasználják ezeket a hatáskeltő elemeket, ráadásul a szokásos hangeffektekkel. Ryan vérben forgó szemű, fokozatos bekattanása valamivel érdekesebb volt, egy mentálisan instabil ember ámokfutása és kiszámíthatatlansága több potenciált rejt, mint a sablonos ijesztősdit preferáló túlvilági entitások. Úgy önmagában nincs gondom a filmmel, csak épp semmi plusz rendezői, operatőri, félelemkeltési fogást nem láttam benne, ami kiemelné a hasonszőrű jump scarre alapuló filmek tengeréből. Egy a sok ilyen közül, olyan "megnéztem, elszórakoztam vele, de másnapra elfelejtem típusú", legalábbis számomra. Nekem 5,5/10.