Közösség

Vélemény:

 

78 Dawson és a haverok

(1998)

Dawson és a haverok

 
rainman   2021.03.05 23:24
0

Nem tudom 5 csillagtól kevesebbel értékelni késői kamaszkorom legkedvesebb sorozatát. Azt hiszem, az élet minden egyes korszakának megvannak a kedvencei, illetve folyamatosan változik az ízlésünk, de leginkább a tizen-huszonéves korban megragadt élmények rögzülnek leginkább. Ekkor alakul ki a zenei ízlésünk, és az ebben a korban megtekintett filmek hagyják a legmélyebb nyomot bennünk. Na, így vagyok én a Dawson és a haverokkal; én vagyok az a korosztály, amelyiknek íródott, a lehető legjobbkor találkoztam Dawsonnal, Pacey-vel, Jennel, Joey-val és a többiekkel. Átélhető, átérezhető tiniproblémák, álmodozások, szerelmek és csalódások. Tinédzserek, akik az identitásukat keresik a felnőttkor küszöbén. Mindemellé kapunk egy kis geek életérzést Dawson filmrendezői álmai által, kvázi egy meta sorozatot, egy kikacsintást a filmrajongók felé. 1999-et írunk, nyoma sem volt még Netflixnek, HBO GO-nak vagy egyéb streaming szolgáltatásnak. Csak a kereskedelmi tévék jelentették akkoriban a minőségi televíziós szórakozást. Éppen ezért tapadtunk minden héten a TV2-re, mivel ez a csatorna volt, amelyik bemutatta a sorozatot. A hét csúcspontja volt, szinte vallásos áhítattal tapadtam a tévére, mikor végre következett az újabb rész. Kevin Willamson, a sorozat kreátora nagyon ráérzett a korszellemre, ami nem meglepő, lévén, hogy önéletrajzi ihletésű a sorozat születése. Az ezredforduló legkiválóbb sorozata, kétség sem férhet hozzá.