Dawson és a haverok

indingo   2017. 04. 18.

Fiatalkorom kedvenc sorozata. Mindenkinek meg volt a kedvence. Helyes és életszagú története volt és az ember szeme előtt nőttek fel a srácok.

VvV   2018. 11. 04.

A legjobb amerikai sorozatok egyike. Fiataloknak szól, nincs túldramatizálva és valósághű.

Lonka   2019. 08. 15.

Hazánkban a 2000-es évek környékén adták. Sok érzelmet kivált sorozat fiataloknak. Ma már nem annyira állja meg a helyét, a tudomány, az informatika előtérbe helyezése miatt.

Greeta   2017. 12. 12.

A szemünk láttára nőttek fel a fiatalok. Mostanában gondolkoztam rajta, hogy a végét újra kellene nézni, mert nem emlékszem rá, hogy ki kivel jött össze és Dawsonból rendező lett-e.

petraszab   2019. 04. 20.

A 2000-es évek legjobb sorozata volt. Fiatalkori problémákkal és álmokkal, küzdéssel, családi problémákkal és szerelmekkel.

Jack Osbourne
Rachael Leigh Cook
Keri Russell
Joshua Jackson

Meredith Monroe karaktere, Andie a fináléban visszatért Capeside-ba, ám a jelenetét végül kivágták a készítők.

(ArpiHajdu és Réci )

John Wesley Shipp játszotta a sorozatban Dawson édesapját, *SPOILER* aki a negyedik évadban meghal. *SPOILER* A színészt saját kérésére írták ki a sorozatból, mert nem tetszett neki, hogy a szülői szerepek egyre kevesebb jelentőséggel bírtak a történetben, főleg miután a sorozatbeli fiatalok egyetemre mennek.

(ArpiHajdu és Réci )

A Jen Lindley-t alakító Michelle Williams sokszor úgy vélte, a karakterte túl kevés időt kap a filmvásznon, hiszen a történet középpontjában a Dawson-Joey-Pacey szerelmi háromszög állt. James Van Der Beek azonban megnyugtatta a színésznőt, hogy a későbbi karrierje szempontjából ez még javára is vállhat, hiszen így nem azonosítják a nézők annyira a sorozatbeli karakterével.