Játssz egy Samsung Galaxy A20e-ért ·  Fórum Login

Dawson és a haverok

Lonka   2019. 08. 15.

Hazánkban a 2000-es évek környékén adták. Sok érzelmet kivált sorozat fiataloknak. Ma már nem annyira állja meg a helyét, a tudomány, az informatika előtérbe helyezése miatt.

VvV   2018. 11. 04.

A legjobb amerikai sorozatok egyike. Fiataloknak szól, nincs túldramatizálva és valósághű.

indingo   2017. 04. 18.

Fiatalkorom kedvenc sorozata. Mindenkinek meg volt a kedvence. Helyes és életszagú története volt és az ember szeme előtt nőttek fel a srácok.

zsanett0820   2015. 05. 26.

Bár már egy másik sorozat kapcsán azt írtam, hogy ha száműznének egy lakatlan szigetre és vihetnék magammal egy sorozatot, akkor az lenne az, a Dawson és a haveroknak mégis maradna hely, és senki sem mondhatná, hogy csalok, ugyanis az egész sztori a fejemben van. Tinédzser korom kedvenc sorozata ez, amit annyira jól eltaláltak, hogy teljesen tudtam vele azonosulni. A karakterek tökéletesen kidolgozottak, és hűen ábrázolják a tinédzser-létet. Nem csak képeket és hangokat, de érzéseket is közvetít képernyőn keresztül. Valóságos érzéseket. Ez szerintem nem sok sorozatról mondható el. Akinek valami okból fogva kimaradt a tinikorszak és a nyolcvanas években született, annak ez a sorozat remek lehetőséget nyújt a bepótolásra. De tényleg. :)

holnaputan   2017. 01. 15.

A kedvenc sorozatom volta mikor ment, egy rész se hagytam volna ki. Olyan természetes és valóságos volt a története, nem voltak benne túlzások.

Jack Osbourne
Rachael Leigh Cook
Keri Russell
Joshua Jackson

Meredith Monroe karaktere, Andie a fináléban visszatért Capeside-ba, ám a jelenetét végül kivágták a készítők.

John Wesley Shipp játszotta a sorozatban Dawson édesapját, *SPOILER* aki a negyedik évadban meghal. *SPOILER* A színészt saját kérésére írták ki a sorozatból, mert nem tetszett neki, hogy a szülői szerepek egyre kevesebb jelentőséggel bírtak a történetben, főleg miután a sorozatbeli fiatalok egyetemre mennek.

A Jen Lindley-t alakító Michelle Williams sokszor úgy vélte, a karakterte túl kevés időt kap a filmvásznon, hiszen a történet középpontjában a Dawson-Joey-Pacey szerelmi háromszög állt. James Van Der Beek azonban megnyugtatta a színésznőt, hogy a későbbi karrierje szempontjából ez még javára is vállhat, hiszen így nem azonosítják a nézők annyira a sorozatbeli karakterével.