Dawson és a haverok

Lonka   2019. 08. 15.

Hazánkban a 2000-es évek környékén adták. Sok érzelmet kivált sorozat fiataloknak. Ma már nem annyira állja meg a helyét, a tudomány, az informatika előtérbe helyezése miatt.

VvV   2018. 11. 04.

A legjobb amerikai sorozatok egyike. Fiataloknak szól, nincs túldramatizálva és valósághű.

indingo   2017. 04. 18.

Fiatalkorom kedvenc sorozata. Mindenkinek meg volt a kedvence. Helyes és életszagú története volt és az ember szeme előtt nőttek fel a srácok.

zsanett0820   2015. 05. 26.

Bár már egy másik sorozat kapcsán azt írtam, hogy ha száműznének egy lakatlan szigetre és vihetnék magammal egy sorozatot, akkor az lenne az, a Dawson és a haveroknak mégis maradna hely, és senki sem mondhatná, hogy csalok, ugyanis az egész sztori a ... több»

holnaputan   2017. 01. 15.

A kedvenc sorozatom volta mikor ment, egy rész se hagytam volna ki. Olyan természetes és valóságos volt a története, nem voltak benne túlzások.

Greeta   2017. 12. 12.

A szemünk láttára nőttek fel a fiatalok. Mostanában gondolkoztam rajta, hogy a végét újra kellene nézni, mert nem emlékszem rá, hogy ki kivel jött össze és Dawsonból rendező lett-e.

petraszab   2019. 04. 20.

A 2000-es évek legjobb sorozata volt. Fiatalkori problémákkal és álmokkal, küzdéssel, családi problémákkal és szerelmekkel.

Jack Osbourne
Rachael Leigh Cook
Keri Russell
Joshua Jackson

Meredith Monroe karaktere, Andie a fináléban visszatért Capeside-ba, ám a jelenetét végül kivágták a készítők.

John Wesley Shipp játszotta a sorozatban Dawson édesapját, *SPOILER* aki a negyedik évadban meghal. *SPOILER* A színészt saját kérésére írták ki a sorozatból, mert nem tetszett neki, hogy a szülői szerepek egyre kevesebb jelentőséggel bírtak a történetben, főleg miután a sorozatbeli fiatalok egyetemre mennek.

A Jen Lindley-t alakító Michelle Williams sokszor úgy vélte, a karakterte túl kevés időt kap a filmvásznon, hiszen a történet középpontjában a Dawson-Joey-Pacey szerelmi háromszög állt. James Van Der Beek azonban megnyugtatta a színésznőt, hogy a későbbi karrierje szempontjából ez még javára is vállhat, hiszen így nem azonosítják a nézők annyira a sorozatbeli karakterével.

A sorozatot Észak Carolina partjain forgatták, ahol jellemzőek a hurrikánok. A Leery család háza előtt lévő mólót a forgatás során lerombolta egy hurrikán, ám mivel az a történet egyik kedvelt és fontos helyszínévé vált az évek során, újraépítették.

Meredith Monroe 29 éves volt akkor, amikor a 16 éves Andie McPhee-t alakította a sorozatban. A sorozatbeli bátyját, Jack-et megformáló Kerr Smith sem volt már gimnazista korú, ugyanis 27 éves volt, amikor kiválasztották a szerepre.

Jack McPhee és barátja, Ethan csókja a 3.évad fináléjában (True love című epizód) volt az első olyan, két férfi között elcsattanó csók, amelyet az amerikai televízióban főműsoridőben sugároztak. A színészek a forgatás alatt még nem is gondoltak bele abba, hogy történelmet írnak.

Williamson már a legelején tudta, hogy a produkciónak szüksége van egy meleg karakterre ( a 2. évadban meg is érkezett Jack McPhee személyében), ám sokáig senkivel sem közölte, hogy mit tervez.

Dawson hajviseletét Brad Pitt Az ördög maga (The devil's own) című 1997-es filmje inspirálta.

Kevin Williamson írta a Sikoly filmek és a Tudom mit tettél tavaly nyáron forgatókönyvét is. A sorozatban is vannak utalások az írónak ezen munkáira, például amikor Joey és Dawson a 2. évadban a Tudom mit tettél tavaly nyáron című filmet nézik. Dawson hálószobájában pedig még a Sikoly filmekben használatos kellékeket is elrejtettek az alkotók.

A sorozatban Dawson Leery filmrendező szeretne lenni és rajong Steven Spielberg-ért. Ez a momentum a forgatókönyvíró Kevin Williamson gyerekkorának köszönhetően került bele a történetbe, akinek Spielberg iránti imádata ötödik osztályos kora óta tart, amikor a mozikba került a Cápa című film.