mamiéstöti2   2018. 01. 21.

Egy ifjúsági sorozat, mely az idejében sokak kedvence volt. Nekem nem a stílusom ez a műfaj, de ha valaki szereti az ilyesmit az ne hagyja ki.

ArpiHajdu és Réci   2016. 12. 28.

Az élet nem egy tündérmese

A sorozatot nem követtem akkoriban, amikor először siker volt, hanem csak évekkel később (most) vettem elő, amikor már a Gossip girl és a Pretty Little liars módi dívik, ami a tini sorozatokat illeti. Persze A narancsvidék is alkalmazza az amerikai sorozatokra jellemző sablonokat, a szegények is gazdagok vagy egyszer csak azzá válnak, mert valaki pártfogásba veszi őket, a nők (tisztelet a kivételnek!) jógáznak és milliárdos férjeket keresnek karrierépítés helyett, a szerelem sose lehet zökkenőmentes (hiszen kell a hatásfokozás) DE!!! mindezek ellenére A narancsvidéket és a benne ábrázolt problémákat (és megoldásokat) mégis sokkal közelebb érzem magamhoz, mint a fent említett sorozatokat, a maga hibáival együtt is. Az első évad után az érdeklődésem egyre inkább kezdett alábbhagyni, hiszen már másról sem szólt a történet, mint hogy Marissa hogyan kerül bajba és Ryan hogyan menti meg újra és újra és újra. A záró évadban azonban igen nagyot dobbantottak, amit nagyon becsülök a készítőkben, hiszen megváltak egy főszereplőtől és egy addig teljesen periférián lévő mellékszereplőt emeltek a fő szálba, aki ráadásul az elején még egy undok és idegesítő figura volt és közutálatnak örvendett. A Taylor és Ryan páros összehozása volt azonban szerintem az, ami a végén megmentette a sztorit. Több karakter is jelentős személyiségváltozáson ment át az alapján, hogy a nézők milyen érdeklődést m... több»

Edii   2015. 09. 16.

Nagyon jó kis sorozatnak indult, tavasszal néztem meg az első 3 évadat, de sajnos a 4. évadba már nem kezdtem bele, mert nagyon sok rosszat írnak róla...

Janel Parrish
Bella Thorne
Autumn Reeser
Shannon Lucio
Olivia Wilde
Willa Holland
Peter Gallagher

Colin Hanks a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.

A sorozatban két Herkules is feltűnik: Kevin Sorbo alakítja a sorozatban Ryan édesapját (a Herkules című sorozat főszereplője). Tate Donovan, aki a Narancsvidékben Marissa apját játssza pedig a hangját adta a Disney-féle Herkules címszereplőjének.

Ryan és Seth az egész sorozat alatt mindössze kétszer ölelkeznek: a legelső és a legutolsó részben

Peter Gallagher volt az első színész, akit beválogattak a show-ba.

Az eredeti forgatókönyv tervezetben Ryan Sandy Cohen törvénytelen gyereke lett volna.

Olivia Wilde-ot majdnem beválogatták Marissa szerepére, ám végül egy mellékszereppel kellett beérnie a második évadban először Seth barátnőjeként mutatkozott be, majd Marissával is volt egy rövid, viharos viszonya.

Adam Brody a valóságban fél a hajózástól,így a hajós jeleneteit egy 40 éves duplőrrel vették fel.

A Ryan Atwood-ot alakító Ben McKenzie telemarketinges munkákat vállalt mielőtt beválogatták a sorozatba.

Cohenék vezetékneve eredetileg Needleman lett volna.

A sorozatban feltűnik a későbbi Beavatott széria sztárja, Shailene Woodley is (Marissa kishúgát alakítja pár rész erejéig). Amikor a karakter a harmadik évadban visszatér a bentlakásos magániskolájából már Willa Holland alakítja.