Beverly Hills 90210 (1990)

Beverly Hills, 90210

mamiéstöti2   2018. 12. 05.

A saját időszakában nagyon sokan szerették, és sokat beszéltek róla. Nekem soha nem volt nagy kedvencem.

Panda   2016. 04. 07.

Nem volt rossz sorozat, annak idején nagyon menő volt. Most már kissé elavult, de annak ellenére szívesen megnézném most is. Kellemes, laza kis sorozat jó szereposztással.

Tori Spelling
Tori Spelling
Ian Ziering

A sorozat eredeti pilot-jában Brenda és Brendon apját, Jim Walsh-t Lyman Ward alakította volna, aki leghíresebb szerepét a Meglógtam a Ferrari-val című filmben vállalta Ferris Bueller apjaként. Ám a sorozatba végül James Eckhouse-t válogatták be Jim szerepére, így a Ward-al felvett jeleneteket kivágták a pilot-ból.

A később kétszeresen Oscar-díjjal jutalmazott színésznő, Hilary Swank két évadra írt alá szerződést a sorozatban (egy szingli anyukát, Carly Reynolds-ot alakított), ám végül 16 rész után kiírták a karakterét a sorozatból.

Scott Scanlon, David Silver legjobb barátja az első két évadban egy pisztollyal lelövi magát. A karaktert a Scott-ot alakító színész, Douglas Emerson kérésére írták ki a sorozatból, ugyanis Emerson felhagyott a színészettel és belépett a légierőbe.

A Hamvas barack nevű gyorsétterem kinézetét, ahol Brandon dolgozik és a banda mindig lóg, egy igazi étteremről mintázták, amely West Los Angelesben található és Apple Pan a neve.

Annak ellenére, hogy Donna minden osztálytársa elveszti a szüzességét a középiskola befejezése előtt, Aaron Spelling gondoskodott róla, hogy a lánya (szerepe szerint legalábbis) érintetlen legyen egészen a főiskoláig.

Tori Spelling először Kelly szerepét szerette volna, amelyre álnéven jelentkezett, ám a producerek végül felismerték őt és kreáltak neki egy új szerepet, a naiv és butuska Donna Martin-t.

Az utolsó csepp a pohárban, ami Shannen Doherty kirúgását jelentette (a rossz természete mellett), hogy a negyedik évad epizód záró epizódjának forgatása közben, a nélkül, hogy bárkinek is szólt volna, levágatta a haját, így megtört a rész folytonossága.

Drew Barrymore és Alicia Silverstone mindketten elutasították Valerie szerepét és Alyssa Milano is közel volt, hogy megkapja a szerepet.

Luke Perry eredetileg Steve Sanders szerepére jelentkezett, ám végül a rebellis szépfiú, Dylan megformálója lett.

Jennie Garth volt az első színész, akit beválogattak a show-ba. Összesen öt meghallgatáson kellett részt vennie a színésznőnek, mielőtt megkapta a szerepet.