A Grace klinika (2005-2020)

Grey's Anatomy

kiana   2020. 11. 19.

A sorozat még máig új részeket hoz, ezért csak az eddigiekre (17/2-ig) vonatkozik a véleményem. Az elején teljesen magába szippantott a kórház, és hatalmas szereplőfejlődések voltak benne. Nagyon izgalmas volt, szinte pörgettem a részeket. Viszont el... több»

Deku   2017. 08. 21.

Az ilyen orvosi témákat alapból nagyon szeretem, kicsit vártam, hogy Vészhelyzet stílusú lesz de ez inkább ilyen kórházi szappanopera jellegű dolog. Ez pedig nagyon nem tetszik. Semmi szimpatikus nem volt benne.

indingo   2017. 06. 26.

Volt egy időszak, amikor hatalmas divatja volt a kórházsrozatoknak. A Grace Klinika engem is beszippantott néztem is pár évadot, de utána sok unszimpatikus karakter került a középpontba ezért kaszáltam.

Szilonka   2019. 07. 29.

Emberi sorozat, sok érdekes üggyel és esettel. Jók a karakterek és a szerelmi szálak is csak feldobják a filmet.

TomÁcs   2016. 05. 09.

Szerintem elfáradt a sorozat. Az elején még érdekes és újszerűnek volt mondható, de eléggé ellaposodott. A részek sem olyan izgalmasak már.

VvV   2018. 11. 17.

Kórházas love story. Sok szerelmi szál, egybeszőve a kórházi esetekkel.

Ms. Akárki   2019. 08. 25.

Patrick Dempsey miatt néztem meg főleg. Benne sosem lehet csalódni. Viszont ez nem egy Vészhelyzet minöségben és történetben sem sajnos. Már a végére nem tudtam követni hogy ki kivel van.

Derek teljes neve Derek Christopher Shepherd.

(emesejuhasz)

Cristina mostohaapja zsidó vallású.

(emesejuhasz)

Dr. Karev teljes neve Alexander Michael Karev.

(emesejuhasz)

Miden rész egy ismert zenész vagy zenekar valamelyik számának címét viseli (többek között The Beatles, R.E.M.).

A sorozat címe utalás Henry Gray híres könyvére ("Gray's Anatomy of the Human Body").

Annak érdekében, hogy a sorozat fő történetszálát titokban tartsák, a széria készítői a meghallgatások során felcserélték az egyes karakterek neveit.

Isaiah Washingtont a harmadik évad után kirúgták a sorozatból.

Derek Shepherd szerepére Rob Lowe is esélyes volt, azonban színész végül lemondta a szereplést.

Katherine Heigl 2008-ban visszautasította az Emmy-jelölést, mert úgy érezte, hogy nem nyújtott olyan teljesítményt, amivel kiérdemelné azt.

A sorozat eredeti címe "Complications" lett volna.