Deku   2017. 08. 22.

Ami nagy pozitívum, hogy végig könyv hű marad a történet. Emiatt többször megtekintős fajta lett, tele van romantikával és a szereplőket nem nehéz kedvelni. Szerintem nagyon igényes lett.

e-batta   2016. 10. 17.

Legkedvencebb feldolgozásom, és kell még száz év, mire valaki olyan átütő erővel alakítaná megint Darcy-t, mint Colin Firth. De! Az mindig kiveri nálam a biztosítékot, ha valaki Jane Austen nevét Austinnak írja!

MP170506   2019. 05. 30.

Ez az a film, ami hű marad a könyvhöz. Megéri megnézni és elolvasni, olyan értékeket közvetít, amit már majd elfeledtünk. Gyönyörű kosztümös film, romantikával és Colin Firth-el!

Greti0430   2016. 02. 09.

Egy az egybe ugyanaz mint a könyv.. Nagyon tetszett.. és hát a vizespólós Darcy miatt kötelező látni;)

Timcsi   2019. 02. 19.

Gyönyörű kosztümös film. Colin Firth remek a karakterben. A legjobb romantikus történetek egyike.

Jennifer Ehle

A film nem stúdióban készült, hanem előre és gondosan kiválasztott csodaszép tájakon.

1995-ben még újdonságnak számított, hogy a szereplők nem álló helyzetben mondják el monológjaikat, hanem közben cselekmény is haladhat. 4 évvel a film megjelenése előtt készítették az első ilyen kosztümös filmet.

A leghíresebb, vízbeugrós jelenet nincs benne a könyvben, hiába is keresi bárki.