Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Büszkeség és balítélet (1995)

Pride and Prejudice

Jennifer Ehle

Erika Czeglédi   2021. 01. 20.

Tetszik

Nagyon szeretem, a könyv hű mása.

Deku   2017. 08. 22.

Ami nagy pozitívum, hogy végig könyv hű marad a történet. Emiatt többször megtekintős fajta lett, tele van romantikával és a szereplőket nem nehéz kedvelni. Szerintem nagyon igényes lett.

e-batta   2016. 10. 17.

Legkedvencebb feldolgozásom, és kell még száz év, mire valaki olyan átütő erővel alakítaná megint Darcy-t, mint Colin Firth. De! Az mindig kiveri nálam a biztosítékot, ha valaki Jane Austen nevét Austinnak írja!

MP170506   2019. 05. 30.

Ez az a film, ami hű marad a könyvhöz. Megéri megnézni és elolvasni, olyan értékeket közvetít, amit már majd elfeledtünk. Gyönyörű kosztümös film, romantikával és Colin Firth-el!

Timcsi   2019. 02. 19.

Gyönyörű kosztümös film. Colin Firth remek a karakterben. A legjobb romantikus történetek egyike.

Zsceeeka   2018. 03. 31.

Olvastam magát a könyvet is, és azt mondhatom, hogy nagyon jól lett adaptálva a mű. A történet méltán híres, a karakterekre jó színészeket választottak, így az is élvezheti/megismerheti a sztorit, akinek a könyv túl vontatott.

Panda   2016. 04. 07.

Klasszikus és időtálló alap romantikus film magával ragadó szereplőkkel . Bármikor, akár többször is nézhető igazi dráma karakteres és igényes szereplőkkel, élethű előadásmóddal.

A film nem stúdióban készült, hanem előre és gondosan kiválasztott csodaszép tájakon.

1995-ben még újdonságnak számított, hogy a szereplők nem álló helyzetben mondják el monológjaikat, hanem közben a cselekmény is haladhat. 4 évvel a film megjelenése előtt készítették az első ilyen kosztümös filmet.

A leghíresebb, vízbeugrós jelenet nincs benne a könyvben, hiába is keresi bárki.

A film sikerének titka, hogy nagyon is ragaszkodtak a regényben leírtakhoz, mivel a könyvrajongóknak így megelevenedett, amit annyiszor olvastak előtte.

Ez a regény legsikeresebb adaptációja, könnyedén legyőzte a tíz évvel későbbi, Keira Knightley-féle adaptációt is.