Büszkeség és balítélet (1995)

Pride and Prejudice

JRD   2022. 03. 08.

A legjobb...

Számtalan feldolgozás született az évek alatt, de úgy érzem, hogy ez a brit sorozat viszi el a pálmát. Látványos, remek színészek alakította szerethető karakterek. Megmutatja a kor nőinek kiszolgáltatottságát, a társadalmi berendezkedést, a férfiági öröklés következményeit egy olyan család életén át, ahol nem kevesebb, mint 5 lány van. Pedig abban a korban egy lány is soknak számított. Már akkor is (és ez mostanság sem változott) a fiúkat preferálták. Igazi romantikus történet Jean Austin tollából, aki a maga korában regénybe oltva igyekezett felhívni a figyelmet a társadalmi hibákra. De bármi is szülte a történetet egy biztos! Ez a Büszkeség és balítélet egy olyan sorozat, melyet nem csak egyszer fog megnézni az ember! Szóval kalandorork! Hupp a fotelbe, filmre fel és jó szórakozást!

Deku   2017. 08. 22.

Ami nagy pozitívum, hogy végig könyv hű marad a történet. Emiatt többször megtekintős fajta lett, tele van romantikával és a szereplőket nem nehéz kedvelni. Szerintem nagyon igényes lett.

e-batta   2016. 10. 17.

Legkedvencebb feldolgozásom, és kell még száz év, mire valaki olyan átütő erővel alakítaná megint Darcy-t, mint Colin Firth. De! Az mindig kiveri nálam a biztosítékot, ha valaki Jane Austen nevét Austinnak írja!

MP170506   2019. 05. 30.

Ez az a film, ami hű marad a könyvhöz. Megéri megnézni és elolvasni, olyan értékeket közvetít, amit már majd elfeledtünk. Gyönyörű kosztümös film, romantikával és Colin Firth-el!

Timcsi   2019. 02. 19.

Gyönyörű kosztümös film. Colin Firth remek a karakterben. A legjobb romantikus történetek egyike.

Zsceeeka   2018. 03. 31.

Olvastam magát a könyvet is, és azt mondhatom, hogy nagyon jól lett adaptálva a mű. A történet méltán híres, a karakterekre jó színészeket választottak, így az is élvezheti/megismerheti a sztorit, akinek a könyv túl vontatott.

Erika Czeglédi   2021. 01. 20.

Tetszik

Nagyon szeretem, a könyv hű mása.

Az első igazi Jane Austen adaptáció olyan lavinát indított el, hogy a későbbiekben egymás után születtek meg a továbbiak. Ilyenek voltak az Értelem és érzelem, az Emma és még sorolhatnánk

(JRD )

A forgatást hihetetlen kutató munka előzte meg. A jelmeztervezéstől, a járáson át, a legutolsó aprónak tűnő pillanataig mind-mind kemény munka eredménye.

(JRD )

A sorozat készítői erősen ragaszkodtak a könyvben leírtakhoz. Úgy gondolom, hogy pontosan ez miatt mind a mai napig a legjobb adaptációja a regénynek! (Az amerikai változat, mely rá 10 évre látott napvilágot csak egy halovány próbálkozás volt.)

(JRD )

A sorozat epizódonként 1 millió fontos költségvetésből gazdálkodhatott, ami valljuk be ,egy BBC sorozat (vagy egyáltalán egy sorozat történetében) nem kevés pénzt jelentett. Hat epizódból áll a sorozat.

(JRD )

A film nem stúdióban készült, hanem előre és gondosan kiválasztott csodaszép tájakon.