Kory23   2019. 05. 21.

Imádom!! ????

indingo   2017. 07. 02.

Tetszett a film és még Keira Knightleynak is jól állt, mint úgy a kosztümös filmek általában, nem tűnik annyira egyszerűnek ezekben a szerepekben.

Deku   2017. 07. 11.

Keira Knightly meglepő módon hiteles volt számomra. A történet is elég figyelemfelkeltő és frappáns módon dobták össze a filmet ráadásul szeretni valóak lettek a karakterek is.

MKristijan   2016. 11. 18.

Eredeti nyelven néztem, de egyszerűen imádtam, mind a nyelvezetét mind a színészeket. A főszereplők nagyon el lettek találva, és szeretünk kacagni is. :))

Dodi   2015. 06. 10.

Gyönyörűen fényképezett film. A BBC-s sorozatot is láttam és olvastam a könyvet is, de ennek ellenére tetszett. Azt hittem majd a sorozat befolyásolja a véleményem és az olvasott negatív kritikák is, de nem ez történt. Jól rakták össze a sztorit ahhoz képest, hogy kevesebb időbe kellett beleszorítani.

Timcsi   2019. 03. 19.

Gyönyörű film. Remek a hangulata, hiteles a színészi játék benne és a szerelmi szál is nagyon izgalmas.

Bizsu82   2015. 02. 01.

A romantikus filmek kedvelőinek látniuk kell, elragadó, érzelmes, látványos. A történetbe beleélheti magát az ember. Klasszikus, jó darab, nekem nagyon tetszett.

Rosamund Pike

Bingley lánykérése mindössze improvizáció volt a filmben, valójában a forgatókönyvben nem volt benne.

(Shelby07)

A Vágy és vezeklésben Keira húgát alakította Romola Garai.

Romola Garai jelentkezett Elizabeth Bennet karakterének megformálására.

Keira a film forgatásakor már fel volt készülve a Domino című filmjére, ezért parókát és hosszú ujjú ruhákat viselt, amik eltakarták izmait.

Ez a film a legtöbb adaptációval ellentétben 1787-ben játszódik, amikor Austen az első jegyzeteket készítette a regényhez.

Mr. Darcy-t játszó színész annyira rosszul lát, hogy a kamera mögül egy vörös zászlót kellett lengetni, hogy tudja merre sétáljon.

Bingley lánykérése a filmben improvizáció volt.

A rendező először nem akarta Keira Knightley-t a szerepre, mert túl szépnek tartotta.

A film elején az Első benyomások című könyvet olvassák a filmben, eredetileg ezt a címet akarta adni Jane Austen a regénynek.

Keira Knightley a film forgatása alatt már a Domino (2005) című filmben kapott szerepére készült. Haját rövidre vágta és elkezdett erősíteni, ezért a forgatásokon parókát viselt, és hosszú ujjú ruhát, hogy ne látszódjanak szálkás izmai.