Büszkeség és balítélet

Pride & Prejudice

2023.10.13 Kenez

A film a kiteljesedő szerelemről

A filmet tekintve a 18. századi Angliát egészen korhűen mutatja be: az öltözködés, a képi világ és az akkori szokások, kötelességek mind egyaránt ehhez járulnak hozzá. Miss Elizabeth (Keira Knightley) a Bennet család második legidősebb lánygyermeke, ... Teljes kritika

2017.07.02 indingo

Tetszett a film és még Keira Knightleynak is jól állt, mint úgy a kosztümös filmek általában, nem tűnik annyira egyszerűnek ezekben a szerepekben.

2022.08.30 JRD

Amolyan hollywoodi rövidített, lesarkított változat, néhány túlértékelt vagy alulértékelt színésznővel, színésszel. De alapjaiban nem rossz film. Néha bárgyú, ez tény, de romantikus... Jane Austen egyik remekének adaptációja. Számos elismerésben rés... Több

2017.07.11 Deku

Keira Knightly meglepő módon hiteles volt számomra. A történet is elég figyelemfelkeltő és frappáns módon dobták össze a filmet ráadásul szeretni valóak lettek a karakterek is.

2016.11.18 MKristijan

Eredeti nyelven néztem, de egyszerűen imádtam, mind a nyelvezetét mind a színészeket. A főszereplők nagyon el lettek találva, és szeretünk kacagni is. :))

2015.06.10 Dodi

Gyönyörűen fényképezett film. A BBC-s sorozatot is láttam és olvastam a könyvet is, de ennek ellenére tetszett. Azt hittem majd a sorozat befolyásolja a véleményem és az olvasott negatív kritikák is, de nem ez történt. Jól rakták össze a sztorit ahhoz képest, hogy kevesebb időbe kellett beleszorítani.

2019.03.19 Timcsi

Gyönyörű film. Remek a hangulata, hiteles a színészi játék benne és a szerelmi szál is nagyon izgalmas.

2015.02.01 Bizsu82

A romantikus filmek kedvelőinek látniuk kell, elragadó, érzelmes, látványos. A történetbe beleélheti magát az ember. Klasszikus, jó darab, nekem nagyon tetszett.

2016.04.21 Zsceeeka

A könyvet olvastam, talán többször is , nem mondom, hogy nem jól mutatta be , de mindkettő kicsit bugyuta, inkább azt mondanám, hogy ez egy megfelelő adaptációnak mondható.

2023.08.27 Ergit

Azzal kezdem, hogy a képen könyöklő lányok hiteltelenek, így most sem illik könyökölni az asztalra, pláne Jane Austen szereplőiként! Ez a film bántóan gyenge utánzata a BBC 1995-os 6 epizódos filmsorozatának! De persze Amerika nem bírja ki, hogy ne c... Több

2017.12.30 authorgirlll

Nagyszerű történet amelynek már rengeteg változatát láttam. Az alaptörténet rengeteg filmet végig kísér hosszabb rövidebb ideig. Nagyszerű színészek nagyszerű alakítással mindenkinek ajánlom.

2018.07.07 oneminute

Nagyon szeretem ezt a filmet. Igaz kosztümös film az elmúlt századokból. Romantika, érzelem minden mennyiségben.

2015.07.11 moony5972

Ritka pörgős és ritka esemény dús film, az unalom messze elkerült szerencsére. A történettel, amit írtak egész jól átadja a hangulatot. Erős alkotás. Ezzel a filmmel nem lehet betelni.

2015.06.30 Prücsök

Imádom a romantikus filmeket és ezt a filmet is. Szerintem nagyon jól sikerült, a történet kiváló, nagyon jó lett! A színészek is tetszettek! Ajánlani tudom csak!