Vélemények: Büszkeség és balítélet (2005)

Kory23   2019. 05. 21.

Imádom!! ????

indingo   2017. 07. 02.

Tetszett a film és még Keira Knightleynak is jól állt, mint úgy a kosztümös filmek általában, nem tűnik annyira egyszerűnek ezekben a szerepekben.

Deku   2017. 07. 11.

Keira Knightly meglepő módon hiteles volt számomra. A történet is elég figyelemfelkeltő és frappáns módon dobták össze a filmet ráadásul szeretni valóak lettek a karakterek is.

MKristijan   2016. 11. 18.

Eredeti nyelven néztem, de egyszerűen imádtam, mind a nyelvezetét mind a színészeket. A főszereplők nagyon el lettek találva, és szeretünk kacagni is. :))

Dodi   2015. 06. 10.

Gyönyörűen fényképezett film. A BBC-s sorozatot is láttam és olvastam a könyvet is, de ennek ellenére tetszett. Azt hittem majd a sorozat befolyásolja a véleményem és az olvasott negatív kritikák is, de nem ez történt. Jól rakták össze a sztorit ahhoz képest, hogy kevesebb időbe kellett beleszorítani.

Bizsu82   2015. 02. 01.

A romantikus filmek kedvelőinek látniuk kell, elragadó, érzelmes, látványos. A történetbe beleélheti magát az ember. Klasszikus, jó darab, nekem nagyon tetszett.

Timcsi   2019. 03. 19.

Gyönyörű film. Remek a hangulata, hiteles a színészi játék benne és a szerelmi szál is nagyon izgalmas.

Zsceeeka   2016. 04. 21.

A könyvet olvastam, talán többször is , nem mondom, hogy nem jól mutatta be , de mindkettő kicsit bugyuta, inkább azt mondanám, hogy ez egy megfelelő adaptációnak mondható.

oneminute   2018. 07. 07.

Nagyon szeretem ezt a filmet. Igaz kosztümös film az elmúlt századokból. Romantika, érzelem minden mennyiségben.

authorgirlll   2017. 12. 30.

Nagyszerű történet amelynek már rengeteg változatát láttam. Az alaptörténet rengeteg filmet végig kísér hosszabb rövidebb ideig. Nagyszerű színészek nagyszerű alakítással mindenkinek ajánlom.

moony5972   2015. 07. 11.

Ritka pörgős és ritka esemény dús film, az unalom messze elkerült szerencsére. A történettel, amit írtak egész jól átadja a hangulatot. Erős alkotás. Ezzel a filmmel nem lehet betelni.

Aranyhal   2015. 08. 13.

Magával ragadó romantikus film. Érdekes történet és jól megválasztott színészek vannak benne, akiknek a karaktere valóban megfelelő az adott szerephez. Néhány vontatott részt eltekintve jó alakítás!

Mulds   2016. 06. 11.

Ez egy igazán izgalmas és eseménydús eredeti történet. Amire vágyhat az ember. Nagyon tetszett benne, hogy sajátos volt és minden rendben volt vele. Fantasztikus!

Prücsök   2015. 06. 30.

Imádom a romantikus filmeket és ezt a filmet is. Szerintem nagyon jól sikerült, a történet kiváló, nagyon jó lett! A színészek is tetszettek! Ajánlani tudom csak!

Jozzsef   2015. 11. 22.

Olvastam a könyvet és ez a film kiváló lett.Nagyon élethűen mutatja be a könyvben olvasottakat.Szerelem,küzdelem,remény,kitartás mind mind benne van a filmben.Természetesen az erre a korszakra jellemző társadalmi különbségek végig megjelennek a filmben.

*bella   2015. 05. 28.

Akik szeretik a romantikus filmeket, azoknak látniuk kell! Igazi, beleélős film. Mindenkinek csak ajánlani tudom! :)

*tünde   2015. 06. 01.

Szuper, romantikus film. Igazi, beleélős. Nagyon szép történet, jó színészi játék. Mindenkinek csak ajánlani tudom! :)

Mócii   2015. 06. 26.

Kiváló film. Imádom a romantikus filmeket és ez is elnyerte a tetszésemet. A története kiváló, a színészek pedig nagyon jót alakítanak! Csak ajánlani tudom!

pindurcat   2015. 06. 14.

Nagyon kedvencem, a képkockák elragadóak. Még azoknak is tetszeni fog, akik nem pártolják a romantikus filmeket, mert a cselekmény pörgős, izgalmas, fordulatos.

Cptn_Cold   2015. 11. 03.

Ez még a rossznál is rosszabb. Nem igazán nyerte el a tetszésemet. Kezdjük ott, hogy már maga a sztori is egy hatalmas nagy bukta. Ehhez hozzá kell még számolni, hogy a karakterek sincsenek egész rendesen kidolgozva. Nagyon nem jött be. Ez bizony 1 csillag!

Kate Rainbow   2016. 05. 09.

Sosem olvastam a könyvet, de a film nagyon magával ragadott. Mondhatnám az is, hogy ez a tökéletes romantikus sztori. IMÁDTAM!

NLHF   2017. 05. 22.

Nagyon szép és izgalmas történet. A színészek szerintem nagyon jó válsztások voltak. Hangulatos, teljesen beleéli magát az ember az adott korba. Romantikus filmeket kedvelőknek kötelező

kadvan95   2017. 08. 04.

Bár elfogult vagyok az előző feldolgozással szemben, tetszett eme műalkotás, különösen Eliza. Kicsit tömény, de jól ragadja meg a történetet és a karaktereket.

kovacsbarn   2015. 03. 31.

Tévében láttam, jó kis adaptáció (lehet, mert nem olvastam a könyvet), nemunalmas, és csodaszép képekben van fotózva!

Rowena430   2018. 03. 28.

A könyv az egyik kedvencem és meglepő módon a film se volt olyan rossz, ahogy ez a könyvadaptációknál szokott lenni. A színészek tökéletesek voltak benne, a zenei betétek kellemesek és fülbemászóak, a látvány pedig magáért beszélt. Amióta először láttam az egyik kedvenc filmem, sokadszorra is ugyanúgy meg tudja érinteni az embert, mint első nézésre.

Petya1995   2015. 08. 10.

nem tartozok az igazán romantikus film nézők közé de ez a film csodálatos . Az alakítások nagyon jók Keira Knightley nagyon jól hozza a szerepet. A könyvet elolvastam és az is tetszett és nagyon jól megvalósították filmben .

adelheid   2015. 02. 25.

Nagyon szép romantikus történet. Aki szereti a kosztümös filmeket, mindenképpen látnia kell. Mindig megnézem, ha adják a tv-ben.

timeamarton93   2015. 03. 25.

Nagyon szeretem a kosztümös filmeket, és ez kiemelkedik közülük,akárhányszor meg tudnám nézni, nagyon jó. :) A történet adja magát, de az alakítások is kiválóak!

*zsanka   2015. 02. 25.

dorika298   2015. 02. 23.

Nem rég láttam :) és tetszett :) igazán romantikus, érzelmes film :) ajánlom a romantikus film kedvelők figyelmébe :)