Dawson és a haverok

Dawsons Creek

Az Eve-t játszó Brittany Danielnek van egy ikertestvére, Cynthia Daniel, aki korábban szintén színésznő volt.Szerző: dandelion1983

Sasha Alexander, aki Gretchen Wittert, Pacey nővérét játszotta a sorozatban, valójában Sophia Loren menye. Szerző: dandelion1983

Meredith Monroe karaktere, Andie a fináléban visszatért Capeside-ba, ám a jelenetét végül kivágták a készítők.Szerző: ArpiHajdu és Réci

John Wesley Shipp játszotta a sorozatban Dawson édesapját, *SPOILER* aki a negyedik évadban meghal. *SPOILER* A színészt saját kérésére írták ki a sorozatból, mert nem tetszett neki, hogy a szülői szerepek egyre kevesebb jelentőséggel bírtak a történetben, főleg miután a sorozatbeli fiatalok egyetemre mennek.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Jen Lindley-t alakító Michelle Williams sokszor úgy vélte, a karakterte túl kevés időt kap a filmvásznon, hiszen a történet középpontjában a Dawson-Joey-Pacey szerelmi háromszög állt. James Van Der Beek azonban megnyugtatta a színésznőt, hogy a későbbi karrierje szempontjából ez még javára is vállhat, hiszen így nem azonosítják a nézők annyira a sorozatbeli karakterével.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A sorozatot Észak Carolina partjain forgatták, ahol jellemzőek a hurrikánok. A Leery család háza előtt lévő mólót a forgatás során lerombolta egy hurrikán, ám mivel az a történet egyik kedvelt és fontos helyszínévé vált az évek során, újraépítették.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Meredith Monroe 29 éves volt akkor, amikor a 16 éves Andie McPhee-t alakította a sorozatban. A sorozatbeli bátyját, Jack-et megformáló Kerr Smith sem volt már gimnazista korú, ugyanis 27 éves volt, amikor kiválasztották a szerepre.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Jack McPhee és barátja, Ethan csókja a 3.évad fináléjában (True love című epizód) volt az első olyan, két férfi között elcsattanó csók, amelyet az amerikai televízióban főműsoridőben sugároztak. A színészek a forgatás alatt még nem is gondoltak bele abba, hogy történelmet írnak.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Williamson már a legelején tudta, hogy a produkciónak szüksége van egy meleg karakterre ( a 2. évadban meg is érkezett Jack McPhee személyében), ám sokáig senkivel sem közölte, hogy mit tervez. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Dawson hajviseletét Brad Pitt Az ördög maga (The devil's own) című 1997-es filmje inspirálta.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Kevin Williamson írta a Sikoly filmek és a Tudom mit tettél tavaly nyáron forgatókönyvét is. A sorozatban is vannak utalások az írónak ezen munkáira, például amikor Joey és Dawson a 2. évadban a Tudom mit tettél tavaly nyáron című filmet nézik. Dawson hálószobájában pedig még a Sikoly filmekben használatos kellékeket is elrejtettek az alkotók.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A sorozatban Dawson Leery filmrendező szeretne lenni és rajong Steven Spielberg-ért. Ez a momentum a forgatókönyvíró Kevin Williamson gyerekkorának köszönhetően került bele a történetbe, akinek Spielberg iránti imádata ötödik osztályos kora óta tart, amikor a mozikba került a Cápa című film.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A castingok során Dawson Leery megformálójának megtalálását hagyták utoljára. A Sony vezetősége nem hitte, hogy James Van Der Beek hitelesen tudná megformálni a karaktert, ám Kevin Williamson, forgatókönyvíró addig vitatkozott a producerekkel, amíg be nem válogatták a színészt a szerepre.A vita csupán a forgatás megkezdése előtti két nappal zárult le.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Joshua Jacksont Pacey és Dawson szerepére egyaránt meghallgatták. Bár a színész elsősorban Pacey karakterének megformálására jelentkezett a producerek kíváncsiak voltak, hogyan prezentálja Dawson párbeszédeit. Joshua egyik riválisa a meghallgatások során a későbbi Amerikai pite filmek sztárja, Jason Biggs volt.Szerző: ArpiHajdu és Réci