Közösség

Vélemény:

 

90 Viharsziget

(2010)

DiCaprio nagy alakítása

 
JRD   2022.06.03 09:00
2

Amikor először néztem meg a filmet (bevallom, vonakodtam megnézni, hiába Scorsese film), nem fűztem hozzá nagy reményeket. Egész egyszerűen azért, mert Leonardo DiCapriot nem tartom különösebben jó színésznek és nem is szimpatikus. Aztán erőt vettem magamon és megnéztem. És jól döntöttem! Ebben a filmben DiCaprio akkorát alakított, hogy csak pillogtam. Megnéztem eredeti nyelven is, hátha a szinkron miatt tűnt jónak, de nem. Ez a film és a színészi alakítás valóban jó. DiCaprio pedig túllépett önmaga árnyékán és végre kiteljesedett színészként hozta a figurát. (Ezt követően már több DeCaprio filmet is megnéztem.) Sir Ben Kingsley sem tartozik a kedvenceim közé. Valahogy egy ideje azt érzem, hogy a múltbéli színész géniusz nimbusza mára már megkopott rossz szerepvállalásai miatt. Maga a történet egyszerű és elég hamar tudni lehetett, hogy merre halad a sztori és azt is, hogy mi lesz a szomorú végkifejlet. Viszont a végén tettek bele egy váratlan csavart és egy olyan jelenet született meg, mely talán DiCaprio legnagyobb pillanatinak egyikévé vált! Mégis jó újra megnézni ezt a filmet, hiszen olyan karakterekben, olyan színészi játékokban lehet részünk melyeket nem lehet megunni. Látvány részében is nagyon átjön a hangulat. A címe pedig találó. Mindenképpen ajánlom a filmet! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!