2018.11.01 06:56 Márton Olvasottság: <100x
0

Hangulatában is más a Halloween: Feltámadás a széria korábbi részeitől

Sok helyen olvastam hogy nagyon sokan utálták az immáron nyolcadik részénél tartó Halloween filmet, én mégis megvoltam vele. Persze én sem mondanám azt, hogy bármilyen szinten is meg tudta volna közelíteni az első avagy a második rész szintjét, de nem volt ez annyira rossz próbálkozás! Apropó második rész, jelen filmünk rendezője (Rick Rosenthal) készítette anno pont azt a részt is, ami azért is fontos, mert szerintem az 1981-ben készült második résznek sikerült a legjobban megközelítenie Carpenter mesterművét, legalábbis hangulatban az volt a legközelebb hozzá! Voltak olyan dolgok a nyolcadik részben, amiket lehetett értékelni. Kezdésre itt van máris a film első 15 perce, ahol végre sikerült a forgatókönyvíróknak egy épkézláb magyarázatot adniuk arra, hogy miként is lehet még mindig életben Myers, főleg a hetedik rész befejezését illetően! Aztán szintén tetszett nekem, hogy a film első 15 percében "lezárják" a Jamie Lee Curtis szálat (még akkor is tetszett, ha szerettem Jamie Lee karakterét)! Ezáltal lehetett érezni hogy Myers beteljesítette a sorsát és ezt egy ügyes kamerabeállítással érzékeltették is a nézővel és mindez a film első 15 perce volt! Ha mondjuk rövidfilmnek készítették volna el anno, akkor akár kiválóra is értékelném, de mint tudjuk nem így lett, sajnos! A történet folytatására még azt mondanám hogy oké, szódával talán elmegy, hisz ez időben azért elég sok film foglalkozott a valóságshowkban rejlő filmes lehetőségekkel, viszont a karakterek pokoli gyengére lettek megírva! Ehhez a színészválogatás sem nagyon sikerült, mert nem nagyon tudtam megkedvelni egyik karaktert sem! Talán értékelhető karakter csak Myers volt, mert itt legalább a megjelenése és a mozgása nem lett olyan gyenge mint mondjuk az előző részben! Nagy kár viszont nem lett elég hangulatos, félelmetes a végeredmény! Összegezve rengeteg sablonos karakter, slasher kliséire építkező vékonyka történet és közepes szintű hangulatteremtés jellemezte nálam a nyolcadik Halloween filmet!

horror | szatíra | thriller

Amikor egy csapat egyetemista megnyer egy versenyt, melynek jutalmaként egy éjszakát tölthetnek a brutális sorozatgyilkos, Michael Myers gyermekkori otthonában, számítanak némi... több»

0