Közösség

Vélemény:

 

80 Vegas

(2012)

Vegas

 
Lora   2019.10.03 19:42
0

Nem rossz kis sori ez, de ettől függetlenül érthető az első évad utáni kasza. Túl sok újat nem mutatott, pedig minden adott volt, hogy ez egy jól működő széria legyen. A legfőbb aduász a Dennis Quaid által megformált seriff karaktere lehetett volna. Főszereplőnket ugyanis elég sokszor éreztem parkolópályán a történetben. Nem kapott sem egy erős monológot, sem egy emlékezetes belépőt, szóval nem kellett túlzott színészi munkát belefektetnie Quaidnek (persze ez nem az ő hibája). Ellenben a maffiózó kaszinófőnököt alakító Michael Chiklis szárnyalt a szerepében. Az ő karaktere üdítő színfoltja volt a sorozatnak. A főhősök mellett még a seriff öccsét és barátnőjét, Ms. Rizzo figuráját emelném ki. Kettejük se veled se nélküled kapcsolata is okoz pár érdekesebb pillanatot. A nyomozós részek is elég elcsépeltnek hatnak, amolyan CSI előtti tapogatózásnak tűnnek inkább. Bár ha azt vesszük, hogy a történet a 60-as évek Amerikájában játszódik, talán még hiteles is lehet a kezdetlegesnek beállított bűnüldözés. Hogy miért adtam mégis 4*-ot? Mert a hangulata magával ragadott. A 60-as évek Las Vegasa, a korhű ruhák, autók, utcák...a kaszinók, amik szinte még csak bontogatták a szárnyaikat ekkor. A farmos jelenetek is a szívem csücskei lettek, kár hogy keveset láthattam belőlük. A seriff és a kaszinófőnök adok-kapok párbeszédei is hozzátettek a szórakoztatáshoz. Örülök, hogy megnéztem, soha rosszabbat. Nem agytekervényeket megmozgató krimi, de kellemes kikapcsolódásra tökéletes.