Vegas

Lora   2019. 10. 03.

Nem rossz kis sori ez, de ettől függetlenül érthető az első évad utáni kasza. Túl sok újat nem mutatott, pedig minden adott volt, hogy ez egy jól működő széria legyen. A legfőbb aduász a Dennis Quaid által megformált seriff karaktere lehetett volna. Főszereplőnket ugyanis elég sokszor éreztem parkolópályán a történetben. Nem kapott sem egy erős monológot, sem egy emlékezetes belépőt, szóval nem kellett túlzott színészi munkát belefektetnie Quaidnek (persze ez nem az ő hibája). Ellenben a maffiózó kaszinófőnököt alakító Michael Chiklis szárnyalt a szerepében. Az ő karaktere üdítő színfoltja volt a sorozatnak. A főhősök mellett még a seriff öccsét és barátnőjét, Ms. Rizzo figuráját emelném ki. Kettejük se veled se nélküled kapcsolata is okoz pár érdekesebb pillanatot. A nyomozós részek is elég elcsépeltnek hatnak, amolyan CSI előtti tapogatózásnak tűnnek inkább. Bár ha azt vesszük, hogy a történet a 60-as évek Amerikájában játszódik, talán még hiteles is lehet a kezdetlegesnek beállított bűnüldözés. Hogy miért adtam mégis 4*-ot? Mert a hangulata magával ragadott. A 60-as évek Las Vegasa, a korhű ruhák, autók, utcák...a kaszinók, amik szinte még csak bontogatták a szárnyaikat ekkor. A farmos jelenetek is a szívem csücskei lettek, kár hogy keveset láthattam belőlük. A seriff és a kaszinófőnök adok-kapok párbeszédei is hozzátettek a szórakoztatáshoz. Örülök, hogy megnéztem, soha rosszabbat. Nem agytekervényeket megmozgató krimi, de kellemes kikapcsolódásra tökéletes.

Carrie-Anne Moss