A szökés (2005-2017)

Prison Break

arina   2020. 11. 01.

Az első három évad nagyon jó volt, tele izgalommal. Scofield elméje lenyűgözött, nagyon okos volt. Utána már csak azt éreztem, hogy megpróbálják egyre hosszabbra nyújtani a sorozatot. Így sokszor idegesített.

indingo   2017. 04. 10.

Az eredeti sorozatot nagyon kedveltem, az egész testemet széttetováltatom nagyon beteg ötlet volt. Most az új évadon még gondolkozom, hogy elkezdjem-e nézni...

mamiéstöti2   2018. 12. 03.

Soha nem tartozott a kedvenc sorozataim közé, nagy híre volt, de engem egyetlen része sem fogott meg. Mindig újra próbálkoztam, de nem lettem a rajongója.

indingo   2017. 04. 16.

Az első két rész elég jóra sikeredett. Volt benne feszültség és izgalom. Egy bajom van, hogy annyira rég volt már, hogy sok mindenre már nem emlékszem és nincs kapacitásom újranézni.

Deku   2017. 08. 22.

Szerintem az alap Prison Break sorozat igazán méltó folytatást kapott, tele ismét csavarokkal és a jól megszokott marcona de kedvelhető karaktereinkkel. Nagyszerű lett.

Deku   2017. 08. 17.

El kell ismerni, hogy a két főszereplő messze erősen viszi a a sorozatot a hátán. Egyedi és erős megjelenésük miatt szinte kötelezővé teszi a nézését. Nagyon imádtam.

GedyPapa   2017. 09. 14.

Nagyon sok kritikát olvastam a sorozatról, hogy így elcsépelt, úgy kiszámítható. Azonban számomra visszahozta az eredeti "Szökés" életérzést és egészséges izgalmat, amit annak idején éreztem minden egyes résznél. Így már megérte elkészíteni.

Shannon Lucio
Wentworth Miller

A sorozatban lévő karakterek közül (17) , csupán kettőt nem tartoztattak le a sorozatban.

(Norbi)

Wentworth Miller tetoválását a sminkesek 4 és fél órán át csinálták.

(Norbi)

13 országban tiltották be ezt a sorozatot, állítólag ezért mert azt hitték, hogy ez egy oktatási tanfolyam is lehet a börtönben ülőknek.

(Norbi)

Kevesen tudják, hogy pár statiszta aki rabot játszik a börtönben, a való életben is raboskodott már ott.

(Shelby07)

Wentworth Miller a sorozat forgatásának kezdete előtt mindössze 1 héttel tudta meg, hogy megkapta az egyik főszerepet.

(Shelby07)

Wentworth Miller több, mint 4 órán át ült a sminkesek körében, akik nagy kézügyességgel festették fel a szinte egész testét borító tetoválásokat.

(Shelby07)

A sorozatot betiltották 13 börtönben is, mivel úgy vélték, hogy ez egy amolyan oktatófilmként szolgálna az ott tartózkodó raboknak.

(Shelby07)

A sorozat első előzetesét 2016. május 16-án hozta nyilvánosságra a 20th Century Fox Television.

Wentworth Miller és Dominic Purcell 2016. január 15-én jelentették be, hogy visszatérnek A szökés ötödik szezonjára.

2016. június 1-én Dominic Purcell kis híján életét vesztette a marokkói forgatáson, amikor egy vascső a fejére esett. A színész fejsérülést szenvedett és betörött az orra. Ekkor repülővel azonnal Marrakeshbe szállították, ahol ellátták a sérüléseit. A baleset végül nem okozott csúszást a forgatás menetében.