A szökés

Prison Break

A sorozatban lévő karakterek közül (17) , csupán kettőt nem tartoztattak le a sorozatban.Szerző: Norbi

Wentworth Miller tetoválását a sminkesek 4 és fél órán át csinálták.Szerző: Norbi

13 országban tiltották be ezt a sorozatot, állítólag ezért mert azt hitték, hogy ez egy oktatási tanfolyam is lehet a börtönben ülőknek.Szerző: Norbi

Kevesen tudják, hogy pár statiszta aki rabot játszik a börtönben, a való életben is raboskodott már ott.Szerző: Shelby07

Wentworth Miller a sorozat forgatásának kezdete előtt mindössze 1 héttel tudta meg, hogy megkapta az egyik főszerepet.Szerző: Shelby07

Wentworth Miller több, mint 4 órán át ült a sminkesek körében, akik nagy kézügyességgel festették fel a szinte egész testét borító tetoválásokat.Szerző: Shelby07

A sorozatot betiltották 13 börtönben is, mivel úgy vélték, hogy ez egy amolyan oktatófilmként szolgálna az ott tartózkodó raboknak.Szerző: Shelby07

A sorozat első előzetesét 2016. május 16-án hozta nyilvánosságra a 20th Century Fox Television.Szerző: hp

Wentworth Miller és Dominic Purcell 2016. január 15-én jelentették be, hogy visszatérnek A szökés ötödik szezonjára. Szerző: hp

2016. június 1-én Dominic Purcell kis híján életét vesztette a marokkói forgatáson, amikor egy vascső a fejére esett. A színész fejsérülést szenvedett és betörött az orra. Ekkor repülővel azonnal Marrakeshbe szállították, ahol ellátták a sérüléseit. A baleset végül nem okozott csúszást a forgatás menetében. Szerző: hp

A sorozat forgatása 2016. április 7-én kezdődött meg Vancouverben és július 11-én ért véget. A két főszereplő, Wentworth Miller és Dominic Purcell alig pár héttel korábban fejezte be A holnap legendái forgatási munkálatait. Szerző: hp

A sorozatot vegyesen fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon jelenleg 52 százalékon áll (2017. április)Szerző: hp

Több jelenetet is John Wayne Gacy sorozatgyilkos régi cellájában vettek fel.Szerző: Pirospingu

A szökevények által használt menekülési útvonal valóban létezik a filmezésre használt börtönben.Szerző: Nathan03