Érdekességek: A szökés (2005)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

A sorozatban lévő karakterek közül (17) , csupán kettőt nem tartoztattak le a sorozatban.

(Norbi)

Wentworth Miller tetoválását a sminkesek 4 és fél órán át csinálták.

(Norbi)

13 országban tiltották be ezt a sorozatot, állítólag ezért mert azt hitték, hogy ez egy oktatási tanfolyam is lehet a börtönben ülőknek.

(Norbi)

Kevesen tudják, hogy pár statiszta aki rabot játszik a börtönben, a való életben is raboskodott már ott.

(Shelby07)

Wentworth Miller a sorozat forgatásának kezdete előtt mindössze 1 héttel tudta meg, hogy megkapta az egyik főszerepet.

(Shelby07)

Wentworth Miller több, mint 4 órán át ült a sminkesek körében, akik nagy kézügyességgel festették fel a szinte egész testét borító tetoválásokat.

(Shelby07)

A sorozatot betiltották 13 börtönben is, mivel úgy vélték, hogy ez egy amolyan oktatófilmként szolgálna az ott tartózkodó raboknak.

(Shelby07)

A sorozat első előzetesét 2016. május 16-án hozta nyilvánosságra a 20th Century Fox Television.

Wentworth Miller és Dominic Purcell 2016. január 15-én jelentették be, hogy visszatérnek A szökés ötödik szezonjára.

2016. június 1-én Dominic Purcell kis híján életét vesztette a marokkói forgatáson, amikor egy vascső a fejére esett. A színész fejsérülést szenvedett és betörött az orra. Ekkor repülővel azonnal Marrakeshbe szállították, ahol ellátták a sérüléseit. A baleset végül nem okozott csúszást a forgatás menetében.

A sorozat forgatása 2016. április 7-én kezdődött meg Vancouverben és július 11-én ért véget. A két főszereplő, Wentworth Miller és Dominic Purcell alig pár héttel korábban fejezte be A holnap legendái forgatási munkálatait.

A sorozatot vegyesen fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon jelenleg 52 százalékon áll (2017. április)

Több jelenetet is John Wayne Gacy sorozatgyilkos régi cellájában vettek fel.

(Pirospingu)

A szökevények által használt menekülési útvonal valóban létezik a filmezésre használt börtönben.

(Nathan03)

Néhány a sorozatban rabot játszó statiszta a való életben is raboskodott a Joliet börtönben.

(Nathan03)

13 börtön nem engedélyezte a sorozat vetítését a fogvatartottaknak.

Wentworth Miller tetoválásán négy és fél órát dolgoztak a sminkesek.

Wentworth Miller mindössze egy héttel a sorozat forgatása előtt kapta meg Michael szerepét.

A sorozat készítői több jelenetet is a sorozatgyilkos, John Wayne Gacy korábbi cellájában forgattak.

A sorozatból először 13 epizódot készítettek el, azonban a hatalmas siker miatt a Fox berendelte a teljes évadot.

Stacy Keach a forgatás megkezdése előtt hat hónapot töltött egy brit börtönben (természetesen nem valamely cellában), hogy felkészüljön a szerepére. Karakterét a börtönigazgató alakjára formálta.

Ha bárki olyan tetoválást szeretne készíteni, mint amilyen Michaelé, nem árt tudnia, hogy az elkészítése körülbelül 200 órát, és 15-20 ezer dollárt venne igénybe.