Közösség

Vélemény:

 

92 Kemény motorosok

(2008)

Kőkemény legények két keréken

 
Robinson76   2021.05.26 22:53
0

Az anarchia fiai kemény motorosokként hasítják az amerikai utak porát ebben az akciós elemekkel tarkított drámai sorozatban. Egy kicsit lassan kibontakozó, de később kellően felpörgő, jól felépített és korrektül végigvitt szériáról beszélhetünk. Főhőseink amúgy sem egyszerű életét tovább nehezítik az ellenséges bandák és a helyi viszályok, a mindennapok ügyes-bajos dolgai. A témaválasztás jó, minden évadnak van fő témája és egyben mozgatórugója. Ez a széria elfogadható módon foglalkozik olyan, sokszor sokak által elcsépelt, ámde fontos dolgokkal, mint az összetartozás, bajtársiasság, hűség, árulás vagy éppen a szerelem. A hangulat is rendben van, jól jön át az a mocsok, a szenny és a vér szaga, ami igencsak jellemzi ezt a sorozatot. Minden pozitívuma ellenére a szériával és a szereplőkkel nem igazán tudtam azonosulni, márpedig ha így érzem, az nálam nem jelent feltétlenül plusz pontot. Megértem, ha sokan megszerették a sorozatot, mert igenis szerethető, és elismerem, hogy korrekt munkát tettek le az asztalra a készítői, de ez nem az én világom, és épp ezért nem is lesz az én sorozatom...