2018.01.29 09:46 respect the movies Olvasottság: <100x
1

Iránymutató

Szerintem nagyon jó film volt és egyben jól meg is tudta mutatni azt az irányt, amit az új évezred horror avagy thriller filmeknek követniük kell! Ez pedig a következő lenne: jól összerakott történet (pont annyi csavarral a történetben, ami még fogyasztható és nem esik át a ló túlsó oldalára) végig borzasztó feszült tempójú történetvezetés (egy percre sem lehet a filmben érezni hogy vesztene a iramából) és mindezek mellett nagyon jól passzoltak a filmbeli vágások is! Ha már azt írtam hogy a Fűrész első részének milyen jól sikerült megtalálnia azokat a fontos tényeket amik kiemelik ezt a filmet a hasonló műfajú alkotások közül, akkor nagyon is érdemes megemlíteni még két nevet is, mert ők tették naggyá (kezdetben) eme irányt! A film forgatókönyvírója és rendezője James Wan és Leigh Whannell! Biztosan állíthatom ha ma meghallja egy horror szerető néző e két név közül valamelyiket, akkor érdeklődni is fog a filmje után! Ami számomra még nagy pozitívum a Fűrészben, az a filmzenéje! Charlie Clouser nagyon jól összerakta ezt a soundtracket és sikerült is kiemelkedővé tennie Jigsaw karakterét vele! Számomra az egyedüli kis hibája a filmnek, az Dr. Gordon szerepét alakító Cary Elwes alakítása volt (nekem annyira nem jött át, főleg abban a tudatban hogy talán Ő a film központi karaktere a történetnek)! Mindezek mellett hatalmas siker lett a Fűrész 1.2 millió dollárból készült és több mint 103 millió dollárt termelt! Aki még nem látta, azoknak nyugodt szívvel merem ajánlani a megtekintését!

87 Fűrész  (2004)

horror | misztikus | thriller

Egy kegyetlen, rejtőzködő és önjelölt erkölcscsősz az élet értékére szeretné megtanítani embertársait úgy, hogy lehetetlen helyzetekbe hozza őket. Előre kiszemelt... több»

1