Közösség

Vélemény:

 

82 Vándorút

(2010)

Vándorút

 
jake_green   2018.10.25 08:39
1


Remekül felépített, élvezhető dramaturgiával forgatott film. Mivel elalvás előtt néztük meg, ezért úgy voltam vele a leírást olvasva, hogy biztos belealszok mert ilyen "lassú" film lesz. Aztán teljesen pozitívan kellett csalódnom! :) Node nem azért mert tele van váratlan fordulatokkal a film,hanem mert egy zseniálisan megszerkesztett karakterdrámáról beszélünk, amit számomra érthetetlen módon rendkívül alul értékeltek itt a MAFAB-on a kritikus nézők. Az El Camino út eleve régóta foglalkoztat, ez pedig egy nagyon jól eltalált valóságában megszerkesztett film a végigjárására, ahol a szereplők játékán és személyiségfejlődésén van a hangsúly => ez teszi absolute élvezhetővé a filmet :) Nincs a filmben semmilyen túlérzelgősség, semmilyen indokolatlan romantikus szál, semmilyen erőltetett humor! Tényleg csak olyan helyzetek amik valós emberi szituációból adódhatnak, főhősünk ezeken keresztül menetel a megvilágosodása felé. Sokan írták kritikának, hogy Sheen már öreg, milyen valószerűtlen, hogy ilyen "gyorsan meneteli végig az utat"... könyörgöm! Meghalt a fia, hamvai a kezében....ő sem érti miért csinálja, pont ez hajtja mintegy hajcsár végig az úton,hogy megértse, mert azt sem tudja mit keres itt! Ez a fajta leszakadás, rohanás szerintem a dramaturgiába tökéletesen beleillett. "Az életet nem választjuk, hanem megéljük" ... hatalmas, minden kedves felnőtt olvasónak ajánlom lefekvés előtti filmnek, nekem betalált!