Közösség

Vélemény:

 

86 Batman: Kezdődik!

(2005)

Egy remek Nolan féle kezdés avagy a trilógia első része!

 
Laca//Ho/rr/oR//   2021.09.03 09:32
0

Lassacskán már mindenki elmondhatja, hogy legalább egyszer bolt Batman, és jó pár rendező megpróbálta a saját elképzelésére formálni egy-egy résszel. Nekem sokáig a Tim Burton által megrendezett Batman volt a favorit, melyben Michael Keaton volt Bruce Wayne. Aztán jött ez a Christopher Nolan által, és az akkortájt még nem annyira ismert Christian Bale. A történet természetesen, mint mindig: Gotham és a rosszfiúk. Hihetnénk, hogy egyszerű a majdnem 100 éves kitalált karakterről rendezni egy szuperhősős akciófilmet, de jól tudhatjuk a közelmúltból, hogy ért már minket csalódás. Christopher Nolan munkásságát azért már 2005 előtt is lehetett ismerni, ezáltal nagy reményeket fűztem az ő Batmanjéhez, és nem csalódtam. A címéből is lehetett tudni, hogy több részes Batmant fogunk tőle kapni, és ez egy remek bevezetés volt a saját elképzelése szerinti Gotham világba, nagyszerű stábbal. Bale mellett ott volt Gary Oldman, Michael Caine, Liam Neeson, vagy éppen Katie Holmes. Minden adott volt, és nem kellett csalódnom. Nagyszerű első rész volt, és kezdet vagy bevezetés a Nolan-féle Batman világba. A jól ismert történet ugyanaz persze, adott egy gazdag, árva, lelkileg megsebzett fiú, aki szembeszáll a rosszfiúkkal, korrupcióval, és megvédi az ártatlanokat. Persze ez jobban kirajzolódik a filmben, és egy egészen látványban gazdag, izgalmas, jól felépített akció-krimit kaptunk. Itt már bátran kijelenthetem, hogy Batman visszakapta a régen áhított karizmáját és erejét.