Közösség

Vélemény:

 

76 Kaliforniai álom

(2016)

Kaliforniai álom

 
csokee38   2018.04.14 23:27
0

Nos! Ritkán szólok hozzá filmhez, de ez mellett nem tudok elmenni szó nélkül... Most vagy a mai fiatalság van hozzá szokva ehhez a gyenge minőségű zenés filmek kategóriájához, azért tetszik ennyire mindenkinek, vagy nekem nincs ízlésem. Akár honnan nézem vegyük pl. az Ének az esőben c. 1952-es amerikai hasonló (csak sokkal jobb) stílusú filmet. A szereplők mennyivel több beleéléssel játszanak, mennyivel vidámabbak, mennyivel odaadóbbak és látszik rajtuk, hogy szeretik azt amit csinálnak, nem úgy, mint ebben a filmben! Ebben a Kaliforniai álomban pedig nagyon is látszik, hogy az egész egy betanult koreográfia, jönnek-mennek táncolnak, a legtöbb résznél ott kezdenek el énekelni, ahol nem is illik bele a történetbe, aztán hirtelen jelenet váltás... Ismét az Ének az esőben vagy a Fehér karácsony c. filmet 1954-ből hoznám fel, ott van egy adott szituáció, szépen átvezetik egy dalra, majd a dalt finoman visszaterelik a történetbe. És én ezeket hiányoltam ebből a filmből! Összegezve, nem arra számítottam, amit elvártam. Ezen felül az énekeseknek, nem volt annyira csodálatos hangjuk, főként a két főszereplőnek, akiktől elvártam volna.
Az én értékelésem egy 10-es skálán egy erős 3-as.