Közösség

Vélemény:

 

76 Úr keres hölgyet

(2015)

Úr keres hölgyet

 
Szilonka   2018.05.22 22:31
0

Ritkán látni ennyire elmeborult észjárású sorozatot. Elvont, de mégis van benne valami megmagyarázhatatlan, ami miatt kedveli az ember. Rendkívül őszinte és egyben szórakoztató sorozat. Rengeteg helyzetet kifiguráz, de nagyon sok igazság is van benne. Minden rész igazán egyedire sikeredett. A cím alapján egy kimért, szigorú sorozatra számít az ember, de teljesen az ellentéte. Nagyon furcsa szemszögből közelíti meg a férfi-női viszonyt, a gyerek szülő kapcsolatot is új köntösben mutatja be. Mindkét fél nagyon vágyik a másikra, de nagyon nehéz megtalálni a másik felünket. Korábbi filmes élményeimből még csak hasonlót sem tudnék mondani. Nincsenek benne tabu témák, minden szabálynak ellentmond. Ebben a sorozatban a női borotván át a lejárt kotonig minden életre kel és mindennek vannak gondolatai. Szeretem a humorát, mert nem ezerszer elhangzott poénok vannak benne. Olyan amit máshol még tuti nem hallottál és sok jelenettől csak fogod a helyed, hogy úr isten! Bátor nem rest bármit kimondani. A megvalósítása is igényes, sokszor rengeteg szereplővel dolgozik. A főszereplő Jay Baruchel remekül alakítja a szerelem után már-már betegesen vágyó fiatalt. És szerintem nem is egy rossz pali. Kedvelem a rövid, pörgős részeit ugyanannyi történés van benne, mint más sorozatok megszokott 40 perces részeiben, csak itt kimaradnak az üresjáratok. Engem beszippantott a sorozat, de tartok tőle hogy sokaknak nem lesz túl szimpatikus a sorozta, pont a fent elmondottak miatt.