Közösség

Vélemény:

 

70 Escobar

(2017)

Escobar

 
MMcFly2015   2018.11.28 11:40
0

Sok ismerősöm dicséri a Narcos című sorozatot, még is valahogy Escobart ,,munkássága" annyira nem kötött le, hogy jobban beleássam magam, mint amiket jó pár filmben már elém tártak - vagy esetleg a Wikipédián olvastam róla. Viszont a Loving Pablo beharangozója láttán a film szerkezete - mi szerint egy szeretője szemszögéből láthatjuk a történetet - felcsigázott. A könyvet nem olvastam, de abban biztos vagyok, hogy a film ebből a szemszögből NEM TUDOTT ÁTADNI SEMMIT. Oké, hogy a narrátor, a Virginiát megformáló Penelope Cruz, de a történetet figyelve ez a karakter egy totál mellékszereplővé válik, és a film véletlen sem próbál az ő világára fókuszálni. Ezeket leszámítva panaszom nem lehet... Escobart életrajzi filmnek abszolút megállja a helyét, és Javier Bordem átalakulása is zseniális. Hála neki - ahol kegyetlenségről van szó, ott már a puszta nézése is feszültséggel teli a néző számára, ahol pedig drámainak kell lenni, ott bizony drámai. Biztos vagyok benne, hogy a Narcos sorozat nézői kevesebb örömüket lelik majd a filmben látottakban, hiszen nekik nem mutat újat, viszont én abba a szerencsés helyzetben vagyok, hogy ez volt az a végső lökés, ami miatt elkezdem az Escobart ügyleteiről szóló sorozatot.