Játssz egy iPad-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login
NA

Escobar (2017)

Loving Pablo

Berto49   2018. 07. 03.

A címadó „hős” (nem szívesen használom ezt a kifejezést, bár saját maga örömmel tetszelgett Robin Hoodként) könyvek, dokumentumfilmek, sorozatok gyakori szereplője. Róla szól a Netflix egyik legsikeresebb sorozata is, a "Narcos". A nyomortanyák szülöttjét, aki a világ hetedik leggazdagabb emberévé vált az évekig szeretőjeként „működő” Virginia Vallejo szemén és narrációján keresztül láthatjuk, hallhatjuk. A kolumbiai média körülrajongott sztárja nem tudott ellenállni a hihetetlen gazdagságnak amit a drogbáró nyújtott neki, pedig tudta, hogy van egy törvényes felesége és egy Pablitonak becézett kisfia. Személye erkölcsileg eléggé el nem ítélhető, mégis a világ elé merészelt állni memoárjának megírásával. Az írása már magyarul is olvasható. Számomra azért is csak közepes a film, mert a két főszereplővel lehetetlen azonosulni. Mellette azonban érdekes volt belelátni a drogkartellek működésébe. Remélhetőleg Javier Bardem csak a film kedvéért hízott meg ennyire, mert a korábbi szerepeihez képest illúzióromboló volt a fizikai megjelenése.

szoljhozzam   2018. 07. 20.

Milyen furcsa, hogy egy drogbáróról, aki egyben egy tömeggyilkos is volt ilyen nagyszabású film készül. Amúgy nem volt normális a pali, semmitől sem rettent vissza, vérdíjat kitűzni rendőrök fejére. A másik oldalon meg lakásokat építetett rászorulóknak, iskolákat és kórházakat támogatott. Az meg már a nevetség tárgya, hogy magának építetett luxusbörtönt ahol továbbra is azt csinált, amit akart, bár ezt is egy idő után megunta. Ez részben a dél-amerikai országokba ma is így van, hogy ha van pénzed, akkor olyan cellát kapsz amilyet csak akarsz. Nagyban tett azért, hogy még mai is az emberek, ha meghallják Kolumbiát a droggal azonosítják. A filmből hiányoltam a gyerekkor bemutatását. Semmilyen információt nem kaptunk róla. Hogyan, milyen körülmények között nőtt fel, kik voltak a szülei. Miért lett olyan, amilyen. Persze kedvet kap az ember, hogy ha már a filmből nem kapott mindenre választ akkor utána olvasson. Javier Bardem hozta a kötelezőt, bár az nekem nagyon furcsa, hogy nem akart meghízni a szerepért. Nagyon látni, hogy mű a hasa, a melle és, ha valaki ilyen kövér akkor a feje is kerekebb. A készítők úgy akarták még érdekesebbé tenni a filmet, hogy a valós életben is házas párocska játssza a Escobart és a szeretőjét. A Penélope Cruz által megformált szeretőnek Virginia Vallejonak én olyan kulcsfontosságot nem tulajdonítottam.

pj19   2018. 07. 19.

Nagyszerű film, nagyszerű színészi alakításokkal! Érdekes személyiség lehetett Pablo Escobar,hisz ha belegondolunk az általa megvesztegetett és dúsgazdag szenátorok sem voltak szentek, hisz "Mindenkinek megvan az ára". Eléggé durva hatalmi harcokat szült az általa pénzelt droggal! Nekem tetszett a film,mindenkinek csak ajánlani tudom!

Penélope Cruz

A Narcos után a legjobb film Pablo Escobarról. több»

Pablo Escobar kultusza, az utóbbi években újabb reneszánszát éli a mozivásznon. Kétévente készül életéről egy-egy filmadaptáció, olyan nagy nevekkel, mint Benicio Del Toro vagy Bryan Cranston (Escobar: Paradise Lost, Beépülve: az Escobar ügy), mégis a dokumentumfilmes elemeket felvonultató Narcos sorozat, ami meghozta az áttörést és nagy szakmai sikereket ért el. több»

A film Virginia Vallejo "Loving Pablo, Hating Escobar" című bestsellerének adaptációja.

A filmet a 74. Velencei Filmfesztiválon és a 2017-es Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon is bemutatták.