Escobar (2017)

Loving Pablo

indingo   2018. 08. 04.

Sokkal többet vártam tőle. Valahogy a drámaiság nem tudott megérinteni. Elképesztő dolgok vannak benne, de valahogy helyenként unalmasak voltak a párbeszédek.

Berto49   2018. 07. 03.

A címadó „hős” (nem szívesen használom ezt a kifejezést, bár saját maga örömmel tetszelgett Robin Hoodként) könyvek, dokumentumfilmek, sorozatok gyakori szereplője. Róla szól a Netflix egyik legsikeresebb sorozata is, a "Narcos". A nyomortanyák szülöttjét, aki a világ hetedik leggazdagabb emberévé vált az évekig szeretőjeként „működő” Virginia Vallejo szemén és narrációján keresztül láthatjuk, hallhatjuk. A kolumbiai média körülrajongott sztárja nem tudott ellenállni a hihetetlen gazdagságnak amit a drogbáró nyújtott neki, pedig tudta, hogy van egy törvényes felesége és egy Pablitonak becézett kisfia. Személye erkölcsileg eléggé el nem ítélhető, mégis a világ elé merészelt állni memoárjának megírásával. Az írása már magyarul is olvasható. Számomra azért is csak közepes a film, mert a két főszereplővel lehetetlen azonosulni. Mellette azonban érdekes volt belelátni a drogkartellek működésébe. Remélhetőleg Javier Bardem csak a film kedvéért hízott meg ennyire, mert a korábbi szerepeihez képest illúzióromboló volt a fizikai megjelenése.

Szilonka   2018. 08. 15.

Összességében nem volt rossz a film, de helyenként hiányos volt és időt ugrottak.

Filmelemző   2018. 08. 06.

Összességében tetszett, de ambivalens érzéseket keltett bennem az Escobar: egyik oldalról elismeréssel élveztem Javier Bardem játékát, másik oldalról viszont a kihagyott lehetőségek filmjének éreztem az egészet. Elsősorban azért, mert nem tudott igazán újat nyújtani a drogbáróról, vagyis Pablo Escobar valódi természetéről, titkairól, gyengeségeiről, motivációiról, vágyairól és félelmeiről. Fernando León de Aranoa egyszerűen nem készítette megfelelően elő a filmet, nem végzett alapos kutatómunkát, mindent El Patrón szeretőjének, Virginia Vallejo könyvének (Loving Pablo, hating Escobar) anyagára épített. Így elveszett az objektivitás, a sokoldalúság és az érdekességek megjelenítése. A Netflix által 2015 -ben vetített Narcos sokkal több adalékkal szolgál a drogbáróról, noha a 2018 -as egész estés verziótól várta a világ Escobar igazi bemutatását. Az is érthetetlen volt számomra, hogy miért maradt ki annyi minden a filmből: például a kolumbiai legfelsőbb bíróság 1985 -ös ostroma, mely világhírűvé tette, vagy legelső sikeres kisrepülőgépes csempész-akciója, Barry Seal, amerikai pilótával (egy másik film is feldolgozta Seal sztoriját, Tom Cruis -zal). De említhetnénk legfőbb bérgyilkosát is, akit az alvilág Popeye -ként emlegetett és aki minden bérgyilkosságát intézte és akit ugyancsak kihagytak a filmből. Mindent egybevéve az Escobar ugyan egy érdekes filmes alkotás, ami azonban sajnos a komoly színészteljesítményeken túl nem lett megfelelő alapossággal elkészítve és megrendezve. Nálam kifejezetten Bardemnek és feleségének Penélope Cruz -nak köszönhetően lett csak 4 csillagos. Ha ők nincsenek, akkor menthetetlenül a középszerűségbe fullad a film.

TomÁcs   2018. 08. 05.

Én olyan filmre számítottam, hogy le sem tudom majd venni a szemem a vászonról. Folyamatos feszültségre, amikor levegőt is alig mer venni az ember. Nálam ez elmaradt. A történet bevezetése elég lassú.

Penélope Cruz

A Narcos után a legjobb film Pablo Escobarról. több»

Pablo Escobar kultusza, az utóbbi években újabb reneszánszát éli a mozivásznon. Kétévente készül életéről egy-egy filmadaptáció, olyan nagy nevekkel, mint Benicio Del Toro vagy Bryan Cranston (Escobar: Paradise Lost, Beépülve: az Escobar ügy), mégis a dokumentumfilmes elemeket felvonultató Narcos sorozat, ami meghozta az áttörést és nagy szakmai sikereket ért el. több»

A világtörténelem egyik leghíresebb bűnözője és legnagyobb drogbárója egy szerelmes nő szemével nézve. több»

A film Virginia Vallejo "Loving Pablo, Hating Escobar" című bestsellerének adaptációja.

A filmet a 74. Velencei Filmfesztiválon és a 2017-es Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon is bemutatták.