Escobar (2017)

Loving Pablo

Escobar

Artemisia   2019. 11. 19.
Egy drogbáró története

Messze az eddigi legjobb Escobar-film. Grandiózus alkotás Pablo Escobar teljes életéről és tevékenységéről a korai sikerektől kezdve felfelé ívelő tündöklése felé, drogkartellek alapításától és a szegény tömegek megnyerésétől az életpályája csúcspontját jelentő parlamenti képviselővé választásán át egészen a birodalma hanyatlásáig és bukásáig. Közben megismerhetjük ellentmondásos jellemét, néha a szegények jótevőjeként, gondos apaként, szerető férjként, vagy épp szenvedélyes szeretőként látjuk, néha pedig számító, hidegvérű maffiafőnökként, aki percek alatt dönt élet és halál felett, módszeres gerillatámadást indít a kolumbiai rendőrhatóságok ellen, és gyilkosságokkal, bérgyilkosságokkal ha... több»

indingo   2018. 08. 04.

Sokkal többet vártam tőle. Valahogy a drámaiság nem tudott megérinteni. Elképesztő dolgok vannak benne, de valahogy helyenként unalmasak voltak a párbeszédek.

Berto49   2018. 07. 03.

A címadó „hős” (nem szívesen használom ezt a kifejezést, bár saját maga örömmel tetszelgett Robin Hoodként) könyvek, dokumentumfilmek, sorozatok gyakori szereplője. Róla szól a Netflix egyik legsikeresebb sorozata is, a "Narcos". A nyomortanyák szülöttjét, aki a világ hetedik leggazdagabb emberévé vált az évekig szeretőjeként „működő” Virginia Vallejo szemén és narrációján keresztül láthatjuk, hallhatjuk. A kolumbiai média körülrajongott sztárja nem tudott ellenállni a hihetetlen gazdagságnak amit a drogbáró nyújtott neki, pedig tudta, hogy van egy törvényes felesége és egy Pablitonak becézett kisfia. Személye erkölcsileg eléggé el nem ítélhető, mégis a világ elé merészelt állni memoárjának megírásával. Az írása már magyarul is olvasható. Számomra azért is csak közepes a film, mert a két főszereplővel lehetetlen azonosulni. Mellette azonban érdekes volt belelátni a drogkartellek működésébe. Remélhetőleg Javier Bardem csak a film kedvéért hízott meg ennyire, mert a korábbi szerepeihez képest illúzióromboló volt a fizikai megjelenése.

MP170506   2019. 08. 03.

Nekem tetszett. Igaz nagy léptekkel haladt a történet, de így is jól összerakott történt lett. Feszültséggel teli film, megdöbbentő történ~sekkel. Megéri mehnézni.

Szilonka   2018. 08. 15.

Összességében nem volt rossz a film, de helyenként hiányos volt és időt ugrottak.

Penélope Cruz

A Narcos után a legjobb film Pablo Escobarról. több»

Pablo Escobar kultusza, az utóbbi években újabb reneszánszát éli a mozivásznon. Kétévente készül életéről egy-egy filmadaptáció, olyan nagy nevekkel, mint Benicio Del Toro vagy Bryan Cranston (Escobar: Paradise Lost, Beépülve: az Escobar ügy), mégis a dokumentumfilmes elemeket felvonultató Narcos sorozat, ami meghozta az áttörést és nagy szakmai sikereket ért el. több»

A világtörténelem egyik leghíresebb bűnözője és legnagyobb drogbárója egy szerelmes nő szemével nézve. több»

A film összbevétele 17 535 962 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 172 246 840 forintot termelt. A hazai mozik összesen 142 031 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film Virginia Vallejo "Loving Pablo, Hating Escobar" című bestsellerének adaptációja.

A filmet a 74. Velencei Filmfesztiválon és a 2017-es Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon is bemutatták.