Escobar (2017)

Loving Pablo

Escobar

indingo   2018. 08. 04.

Sokkal többet vártam tőle. Valahogy a drámaiság nem tudott megérinteni. Elképesztő dolgok vannak benne, de valahogy helyenként unalmasak voltak a párbeszédek.

Berto49   2018. 07. 03.

A címadó „hős” (nem szívesen használom ezt a kifejezést, bár saját maga örömmel tetszelgett Robin Hoodként) könyvek, dokumentumfilmek, sorozatok gyakori szereplője. Róla szól a Netflix egyik legsikeresebb sorozata is, a "Narcos". A nyomortanyák szülöttjét, aki a világ hetedik leggazdagabb emberévé vált az évekig szeretőjeként „működő” Virginia Vallejo szemén és narrációján keresztül láthatjuk, hallhatjuk. A kolumbiai média körülrajongott sztárja nem tudott ellenállni a hihetetlen gazdagságnak amit a drogbáró nyújtott neki, pedig tudta, hogy van egy törvényes felesége és egy Pablitonak becézett kisfia. Személye erkölcsileg eléggé el nem ítélhető, mégis a világ elé merészelt állni memoárjának megírásával. Az írása már magyarul is olvasható. Számomra azért is csak közepes a film, mert a két főszereplővel lehetetlen azonosulni. Mellette azonban érdekes volt belelátni a drogkartellek működésébe. Remélhetőleg Javier Bardem csak a film kedvéért hízott meg ennyire, mert a korábbi szerepeihez képest illúzióromboló volt a fizikai megjelenése.

Szilonka   2018. 08. 15.

Összességében nem volt rossz a film, de helyenként hiányos volt és időt ugrottak.

TomÁcs   2018. 08. 05.

Én olyan filmre számítottam, hogy le sem tudom majd venni a szemem a vászonról. Folyamatos feszültségre, amikor levegőt is alig mer venni az ember. Nálam ez elmaradt. A történet bevezetése elég lassú.

VvV   2018. 10. 29.

Nekem az volt a bajom a filmmel, hogy csak néhány év volt kiemelve a "főhős" életéből. Ettől nem olyan teljes a kép, hogy emberileg miért is lett olyan Escobar.

Penélope Cruz

A Narcos után a legjobb film Pablo Escobarról. több»

Pablo Escobar kultusza, az utóbbi években újabb reneszánszát éli a mozivásznon. Kétévente készül életéről egy-egy filmadaptáció, olyan nagy nevekkel, mint Benicio Del Toro vagy Bryan Cranston (Escobar: Paradise Lost, Beépülve: az Escobar ügy), mégis a dokumentumfilmes elemeket felvonultató Narcos sorozat, ami meghozta az áttörést és nagy szakmai sikereket ért el. több»

A világtörténelem egyik leghíresebb bűnözője és legnagyobb drogbárója egy szerelmes nő szemével nézve. több»

A film Virginia Vallejo "Loving Pablo, Hating Escobar" című bestsellerének adaptációja.

A filmet a 74. Velencei Filmfesztiválon és a 2017-es Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon is bemutatták.