Vicky Cristina Barcelona (2008)

Vicky Cristina Barcelona

Syracuse   2018. 07. 29.

Ha bírod Woody Allent, és/vagy Scarlett Johanssont, és/vagy Penélope Cruzt, és/vagy Rebecca Hallt, de férfi vagy és böszme sokat csalódtál már nőkben, vagy nő vagy és böszme sokat csalódtál már férfiakban, vagy nő vagy és böszme sokat csalódtál már ... több»

erare   2015. 02. 10.

Ez a kis huncut Woody Allen mindig feszegeti azokat a határokat. És milyen jól teszi! És milyen jót tesz ezzel az őt kedvelőknek! Szeretem ezt a filmjét (is). Van benne szerelem, szerelemszerűség, vágy, utazás, másság, lazaság, őrültség, humor, játékosság; komoly kérdések. Önismereti tréning volt számomra. Köszi!

indingo   2017. 07. 02.

Még nem találkoztam olyan Woody Allen filmmel, ami tetszett volna. Hát ez is ilyen.......olyan semmilyen a történet és nekem a szereposztása sem tetszett.

Deku   2017. 10. 22.

Elakadt a szavam is hisz nem tudom elég jól leírni de tökéletes volt a koncepciója. Ez aztán oltári király film lett. Nagyon kellemes volt az egész, hangulatos volt a látványvilága és nagyon lélegzetállító is.

hejnekem   2015. 05. 09.

Woody Allen film, amit valaki vagy szeret vagy nem. Jó története van, érdekes karakterekkel, realisztikus párbeszédekkel. Ez egy kellemes film, amit csak engedni kell, hogy magával ragadjon.

Dorkateo   2016. 12. 14.

Woody már csak tudja, milyenek a bonyolult kapcsolatok, aztán mindenki csak áll elgondolkodva, mi a fene is történt. Christina pártján állok, jó tudni mit nem akarok.

Pappcsino   2016. 12. 09.

Woody Allen-től az egyik kedvenc filmem. Scarlett Johansson és Penélope Cruz viszik a pálmát. Talán a legjobban utóbbi alakítása nyerte el a tetszésemet. A zene is elképesztően jó.

Scarlett Johansson
Penélope Cruz

A filmnek köszönhetően rengetegen látogattak el a forgatás turistacsalogató pontjaira.A helyi turistavezetők roppant hálásak Woody Allennek.

(gazsika1978)

Penélope Cruz és Javier Bardem két évvel a forgatás után összeházasodtak.

Ez Woody Allen és Scarlett Johansson harmadik közös filmje (Match Point, 2005, Füles, 2006).

A Vicky Cristina Barcelona a maga 96 millió dolláros bevételével Woody Allen anyagilag legsikeresebb alkotása lett. A film büdzséje 15 millió dollár volt.

Scarlett Johansson és Rebecca Hall korábban A tökéletes trükkben (2006) is együtt dolgoztak.

Penélope Cruz annak ellenére kapott Oscar-díjat, hogy csak 41 percet játszott a filmben.