Scarlett Johansson
Penélope Cruz

Vicky és Christina, a két amerikai amerikai barőtnő Barcelónába utazik. Míg Vickyt a spanyol kultúra érdekli, a bohém Christina a boldogságot keresi. Amikor találkoznak a sármos festővel, Juan Antonióval mindekettőjük élete a feje tetejére áll, ráadásul a férfi közveszélyes exneje, Maria… Több

Rendező: Woody Allen
Író: Woody Allen
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Spanyolország
Premier (HU): 2008.11.20.

2022.07.23 Reitman

Csalódás

Woody a kedvencem, de ez valahogy nekem nem jött be! Jók a színészek, a világ legjobb városa, minden szuper, de a film valahogy nem. Az összes előző filmjére az innovatív, a zseniális, és művészi kifejezések közül legalább kettő mindig illet, de ez se nem új, se nem zseniális , sem pedig művészi! (Privát vélemény.)

2015.02.10 erare

Ez a kis huncut Woody Allen mindig feszegeti azokat a határokat. És milyen jól teszi! És milyen jót tesz ezzel az őt kedvelőknek! Szeretem ezt a filmjét (is). Van benne szerelem, szerelemszerűség, vágy, utazás, másság, lazaság, őrültség, humor, játékosság; komoly kérdések. Önismereti tréning volt számomra. Köszi!

2017.07.02 indingo

Még nem találkoztam olyan Woody Allen filmmel, ami tetszett volna. Hát ez is ilyen.......olyan semmilyen a történet és nekem a szereposztása sem tetszett.

2017.10.22 Deku

Elakadt a szavam is hisz nem tudom elég jól leírni de tökéletes volt a koncepciója. Ez aztán oltári király film lett. Nagyon kellemes volt az egész, hangulatos volt a látványvilága és nagyon lélegzetállító is.

2016.12.14 Dorkateo

Woody már csak tudja, milyenek a bonyolult kapcsolatok, aztán mindenki csak áll elgondolkodva, mi a fene is történt. Christina pártján állok, jó tudni mit nem akarok.

A filmnek köszönhetően rengetegen látogattak el a forgatás turistacsalogató pontjaira.A helyi turistavezetők roppant hálásak Woody Allennek. Szerző: gazsika1978

Penélope Cruz és Javier Bardem két évvel a forgatás után összeházasodtak.Szerző: hp

Ez Woody Allen és Scarlett Johansson harmadik közös filmje (Match Point, 2005, Füles, 2006). Szerző: hp

A Vicky Cristina Barcelona a maga 96 millió dolláros bevételével Woody Allen anyagilag legsikeresebb alkotása lett. A film büdzséje 15 millió dollár volt.Szerző: hp