Keleti nyugalom - Marigold Hotel (2011)

The Best Exotic Marigold Hotel

Judi Dench

diumiu   2017. 11. 22.

Az egyik kedvenc filmem, nagyon szeretem a témáját, a hangulatát, a színészeket, a zenéket a film világát. Ajánlom mindenkinek, aki kikapcsolódásra vágyik, de mégis olyan filmre vágyik aminek van mondanivalója.

Dorkateo   2016. 10. 10.

Azt hiszem ez korosztályhoz kötött film, mármint idősebb korosztályhoz. Húszévesen én is untam volna.

hsanya182   2017. 01. 15.

Érett, bölcselkedő, spirituális, tanulságos beszélgetések vannak benne. Aranyos kis vígjáték az elengedésről és az élet változatosságáról időskorúak előadásában. Egyszer megéri megnézni, aki valami tanulságos könnyed vígjátékot szeretne.

VenuszProjekt   2015. 05. 27.

Igazán kellemes film. A sztoriban semmi bonyolult nincs, csupán egyszerű indiai emberek próbálkozása egy kisebb angol vendégsereg közreműködésével. Nem egy világot megváltó film, de mégsem megszokott, valószínűleg ez teszi különlegessé. A filmet indi... több»

szd91   2015. 07. 26.

Van benne pár húzónév, de ahhoz képest annyira nem nagy film. Aki az angolos kicsit lagymatag filmeket kedveli annak tetszeni fog, aki pörgésre vágyik az elunja magát rajta.

Ercsi   2016. 11. 29.

Pozitív csalódás volt számomra ez a film, nem gondoltam volna, hogy ilyen jól fogok szórakoztatni rajta és meg tud majd nevettetni. Egyszerre vicces, elgondolkodtató és érzelmes, megható.

Kutyus   2016. 05. 02.

Látványos és szép film, de unalmas! A szereplőgárda pedig igen jó választás, de mégis vontatott film, amiben nem mutatkozik meg a színészek profi oldala.

A filmben öt Bafta győztes szerepel: Judi Dench, Bill Nighy, Maggie Smith, Tom Wilkinson és Dev Patel és egy Bafta jelölt: Ronald Pickup.

(diumiu)

A filmben két Oscar-díjas színész játszik: Judi Dench és Maggie Smith valamint két Oscar-díj jelölt kapott szerepet: Tom Wilkinson és Dev Patel.

(diumiu)

Tom Wilkinson a filmben Graham Dashwood-ot alakítja, de az Érzelem és értelem című filmben már alakított egy karaktert szintén Mr. Dashwood-ot.

(diumiu)

Jean, Deborah Moggach: Tulipánláz című regényét olvassa a filmben, amelyet 2017-ben megfilmesítettek.

(diumiu)

Tom Wilkinson (Graham) és Diana Hardcastle (Carol) a valóságban is házastársak.