2021.06.11 21:42 Timon Olvasottság: 408x
6

Méltó előtörténet

Régóta vártam már ezt a filmet, és az csak még jobban feldobott, hogy nem remake alkotás lesz, hanem kifejezetten Szörnyella előtörténetére fókuszál. Ugyanakkor nem ez volt a legjobb az egészben. A hosszú játékideje egyáltalán nem volt probléma. Természetesen a látványtervezése a fő erőssége, amellett nem lehet elmenni szó nélkül. Klassz, korhű divat, zene, hangulat, koncert, nosztalgia... Azt hiszem, nem maradt ki semmi, ami szinte pontosan megidézheti az adott kort.

Emma Stone játékát fölöttébb meggyőzőnek találom, ahogy a többi színészét is. A legjobban azt imádom ebben, hogy nagyon sok zseniális szálon fut: a történet közben derül ki, hogy ki Szörnyella (vagy Estella) igazi anyja, illetve mennyire van szükség ahhoz, hogy ide eljussanak. Nincs hiány izgalomból, poénokból, ötletekből, se meglepetésekből. A patkányos résznél jól felnevettem, hasonlóan vicces volt, ahol a szárnyasok ellepték a csarnokot. A másik nagy szál az volt, ahogy a bárónő előtt eljátszotta az alkalmazottat, míg titokban konkurens tevékenységet folytatott. Szintén fölöttébb vicces jelenet volt a végén, ahol eltemette/meggyászolta régi önmagát. XD

Méltó előtörténet

A film összességében nagyon ütős, bátor, közben laza volt (a jó értelemben). Nem éreztem erőltetettnek, amiért előzményfilmként alapból sok szabályhoz kell tartania magát, a mellékjelenetek többek, mint fillerek. Semmi kapkodás, kihasználatlanság vagy fölösleges díszlet. Újfent bebizonyosodott, hogy nem kispályások kezében volt ez...

Végezetül: Szörnyella az 1996-os filmben látott karakterét ez a film az én szememben valamivel jobban felértékelte. Igaz, addig is bírtam, így valamivel mégis érthetőbbé vált a főszereplő személyisége. Méltó előtörténetet kaptunk tehát. 10/10

79 Szörnyella  (2021)

krimi | vígjáték

Az 1970-es évek Londonjában járunk, amikor a fiatal Estellát ide-oda sodorja az élet. A lány merész ruhaterveivel próbál magának hírnevet szerezni a divatszakmában, kreativitása... több»

6