Szörnyella

Paul Walter Hauser
Joel Fry
Mark Strong
Emma Stone

Az 1970-es évek Londonjában járunk, amikor a fiatal Estellát ide-oda sodorja az élet. A lány merész ruhaterveivel próbál magának hírnevet szerezni a divatszakmában, kreativitása és elhivatottsága azonban úgy tűnik, nem elég. Rövidesen megismerkedik két tolvajjal, akiknek bejön a lány… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2021.06.10. | Telekom TVGO (2021.10.24.) | Disney+ (2022.06.14.)
Forgalmazó: Forum Hungary

2023.03.18 BoBamburg

Ezek a most divatos Disney-feldolgozások nem nagyon találtak be nálam, de meglepő módon a Szörnyella egész korrekt és szórakoztató darab, sőt szerintem a legjobb az élőszereplős átdolgozások közül. És nem csak azért, mert gyenge a mezőny, hanem mert tényleg hangulatos film.

2021.06.11 Timon

a nap véleménye

Méltó előtörténet

Régóta vártam már ezt a filmet, és az csak még jobban feldobott, hogy nem remake alkotás lesz, hanem kifejezetten Szörnyella előtörténetére fókuszál. Ugyanakkor nem ez volt a legjobb az egészben. A hosszú játékideje egyáltalán nem volt probléma. Term... Teljes kritika

2021.10.13 Bazzzsi

Nem egy Disney film. Sokkal gyengébbre számítottam, de pozitívan csalódtam. Van benne építkezés, hogy miért is lett olyan a hősünk, amilyen. Tetszett.

2021.12.31 elekm90

Ötletes eredettörténet

A Szörnyella előzményfilm az előzetesig nem érintett meg, de az elég hatásosra sikerült, már itt is látszott, hogy Emma Stone lubickolni fog a főszerepben. Így is lett, mindenképp ő a film legerősebb pontja, és Emma Thompson is remek "főgonosz". Egész jól bemutatták a karakter motivációit és azt, hogyan lett a lányból az, aki, viszont egy kicsit repetitívvé vált számomra a végére a sok trükközés/átverés. Apróság, de ami még zavaró volt, az a soundtrack. Remekül összeválogatott, viszont nagyon zsúfolt, kb. 3 percenként váltják a dalokat, ami a minőség ellenére is már inkább volt zavaró (mintha csak azért tették volna be, hogy ez "hű, de vagány lesz majd").

2021.10.29 Emmersson

Talán picit darkosabban kellett volna...

Hiba hasonlítani Estellát a 101 kiskutya főgonoszához. Ugyanaz a helyzet, mint amikor azt mondják, hogy Heath Ledger jobb Joker volt, mint Joaquin Phoenix. A Joker és a Cruella is előzményfilm. A szereplő jelleme formálódik, azt mutatják be, honnan hová jutott, és azt, hogy miért. Emma Stone szerintem jól alakította Estella/Cruella karaktereit. Picit Clark Kent/Superman stílusban. Talán lehetett volna az egész picit "darkosabb", Emma Thompson sokkal genyább, de alapvetően nekem tetszett a sztori és a megvalósítás is. A két cimbora is jó volt, ahogyan Mark Strong is tökéletes volt, mint szokott. Disney mozi, szóval bocsánatos a "darktalanság". :)

A film 55 616 587 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 36 030 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ez volt az első film, amely vörös szőnyegen mutatkozott be a 2020-as koronavírus-járvány után.Szerző: diumiu

2021 augusztusában hivatalosan is bejelentették, hogy elkészül a Szörnyella 2.Szerző: hp

A film forgatását sokat halogatták, ennek egyik oka igen érdekes: 2019 júniusában kiugrott Emma Stone válla, mikor egy Spice Girls-koncert során leesett az egyik barátja válláról. Szerző: jakedave

A régebbi Szörnyella de Frászt zseniálisan megformáló Glenn Close executive producerként vesz részt a produkcióban.Szerző: jakedave

(2021. 06. 10.)
Az ördög dalmatát visel
A Disney legújabb élőszereplős filmjében előszedte az egyik leghétköznapibb gonosztevőjét, hogy eredettörténettel támogassa meg. A játékidő előrehaladtával egyenesen arányosan nyilvánvalóvá vált: Szörnyella az első, enyhén skizofrén tüneteket produkáló Disney-hercegnő. Több

Értékelés: 6.5/10
(2021. 06. 17.)
A megvalósítás helyett az alapkoncepcióval van probléma. (...) Maga a film tényleg jól néz ki, de sokkal inkább trendi, mint érdekes. Több

(2021. 06. 17.)
A Szörnyella a Disney élőszereplős filmjei közül egyértelműen a jobbak táborát erősíti. Nagyon stílusos, élvezhető alkotás lett, azonban aki azt várta tőle, hogy ez lesz a Disney Jokere, az lehet, hogy kicsit csalódni fog. Több