Szörnyella (2021)

Cruella

Timon   2021. 06. 11.

legújabb vélemény a nap véleménye

Méltó előtörténet

Régóta vártam már ezt a filmet, és az csak még jobban feldobott, hogy nem remake alkotás lesz, hanem kifejezetten Szörnyella előtörténetére fókuszál. Ugyanakkor nem ez volt a legjobb az egészben. A hosszú játékideje egyáltalán nem volt probléma. Term... teljes kritika»

Artemisia   2021. 06. 08.

A Disney végre újat mutat

Az élőszereplős remake-ek, előzményfilmek, eredettörténetek és spin-offok gyártása meglehetősen fiatal hagyomány, kb. a 2016-os A dzsungel könyve anyagi sikerére datálható az igazi fellendülése. A jól ismert klasszikusok címei azonnali garanciát je... teljes kritika»

Kolci_23   2021. 06. 10.

Én ezt a filmet szörnyen vártam, de végül az lett a vége, amit sejtettem. Nem egy nagy szám...talán néhol egy kissé túlságosan infantilis, ami valjuk be eléggé zavaró tud lenni egy élőszereplős filmnél.

Tipper Seifert-Cleveland
Kirby Howell-Baptiste
Paul Walter Hauser
Joel Fry
Mark Strong
Emma Stone

A film 10 217 880 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 14 208 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film forgatását sokat halogatták, ennek egyik oka igen érdekes: 2019 júniusában kiugrott Emma Stone válla, mikor egy Spice Girls-koncert során leesett az egyik barátja válláról.

(jakedave)

A régebbi Szörnyella de Frászt zseniálisan megformáló Glenn Close executive producerként vesz részt a produkcióban.

(jakedave)

A 101 kiskutyából 1996-ban egy előszereplős mozifilm is készült (101 kiskutya), melyben Glenn Close alakította Szörnyellát. A 2021-es változatban Emma Stone-t láthatjuk a szerepben.

A Szörnyellát a 101 kiskutya című animációs Disney-film 60. évfordulóján mutatják be a mozik.

A film középpontjában Dodie Smith 101 kiskutya című 1956-ban megjelent regényéből ismert karakter, Szörnyella áll.

Baroness szerepére Nicole Kidman, Charlize Theron, Julianne Moore és Demi Moore is esélyes volt, de a szerepet végül Emma Thompson kapta meg.

2016. január 6-án vált hivatalossá, hogy a Szörnyella címszerepét az Oscar-díjas Emma Stone alakítja.

Az előszereplős Szörnyella filmet már 2011-ben bejelentették, ennek ellenére a produkcióra, mely ez idő alatt számos változáson esett át, tíz évet kellett várniuk a nézőknek.

A Disney producerei 2019. augusztus 24-én jelentették be hivatalosan a D23 Expón, hogy megkezdődött a Szörnyella forgatása.

A Szörnyella premierjét eredetileg 2020. december 23-ra időzítették, de a bemutatót végül 2021. tavaszára halasztották.

A Disney legújabb élőszereplős filmjében előszedte az egyik leghétköznapibb gonosztevőjét, hogy eredettörténettel támogassa meg. A játékidő előrehaladtával egyenesen arányosan nyilvánvalóvá vált: Szörnyella az első, enyhén skizofrén tüneteket produkáló Disney-hercegnő. több»

A megvalósítás helyett az alapkoncepcióval van probléma. (...) Maga a film tényleg jól néz ki, de sokkal inkább trendi, mint érdekes. több»

A Szörnyella a Disney élőszereplős filmjei közül egyértelműen a jobbak táborát erősíti. Nagyon stílusos, élvezhető alkotás lett, azonban aki azt várta tőle, hogy ez lesz a Disney Jokere, az lehet, hogy kicsit csalódni fog. több»