A mexikói

A mexikói

The Mexican

A maffiavezérnek a legendás pisztolyra, "a mexikói"-ra fáj a foga, ezért elküldi egyik emberét, Jerryt (Brad Pitt), hogy szerezze meg az értékes fegyvert, különben elbúcsúzhat az életétől. Jerry azonban eközben magánéleti gondokkal is küzd, barátnője, Samantha (Julia Roberts) nem nézi jó szemmel,… Több

Rendező: Gore Verbinski
Író: J.H. Wyman
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Mexikó
Premier (HU): 2001.05.31. | Netflix (2024.03.01.)

James Gandolfini

2024.03.04 Master

Néhol jó, de többnyire semmilyen

Tipikus tinglitangli film, amelyben vannak jó jelenetek, de többnyire olyan semmilyen. A Gore Verbinski rendezte Mexikói tipikusan ilyen film. Bár az tény, hogy Verbinski később jött csak bele a direktori munkába, hiszen három Karib-tenger kalózai-részt is készített 2003 és 2007 között. Mondjuk azt nem lehet mondani, hogy ezek nagyívű rendezések lettek volna, inkább a látvány adta el mindegyiket. A mexikói esetében viszont születhetett volna egy emlékezetes alkotás, hiszen minden adott volt hozzá: sztárok és egy érdekes sztori is. Mégsem egészen úgy alakult a végeredmény, ahogyan akkoriban sokan vártuk. A Brad Pitt–Julia Roberts párosnak el kellett volna adni a filmet, mégis a legtöbb kritikusnál közepes minősítés született, és az IMDb-n is 61% -os. Ilyen szintű színészekkel plusz James Gandolfini szerepeletetésével nehéz lehetett közepest készíteni. (Gandolfini 2013-ban hunyt el, rengeteg emlékezetes film után.) Értékelésem így három csillag, százalékban: 55-60% maximum. A néhány poén miatt.

2017.12.10 HercegPeter

Julia Roberts és Brad Pitt filmjei között szinte megbújik ez a film. Egyféle laza munkának tűnik ez a film. Ehhez képest egész jól össze van rakva. Jó a sztori, a két főszereplőn kívül is igen nagy színészek vannak benne. A filmbe illesztett monda is... Több

2016.05.19 VérAlex

Nekem elég közepes volt a film. Brad Pitt és Julia Roberts is viszonylag közepesen játszott benne, de nem is annyira az volt vele a baj, hanem inkább, hogy egyáltalán nem tudtam azonosulni az amerikaiaknak ezzel a mexikó-mitológiájával. Valahogy furcsa volt nekem és kész.

2015.10.09 UmpaLumpa

Jó kis film volt szerintem, a maga módján vicces, kellemes. A sztori nekem egy egész kicsit erőltetett volt, de voltak benne jó fordulatok. Leginkább az "élvezhető" kategóriába sorolnám, ha nem is legendás filmtörténeti alkotás, abszolút nézhető, és az ember jót szórakozik. Egy mozis estének kiváló választás.

A filmben lévő tévéken részletek láthatók a Hazárd megye lordjai (Warner Bros.) és a Todo por Amor (TV Azteca) című tévésorozatokból.Szerző: mrarizona

Julia Roberts ezen a forgatáson találkozott a későbbi férjével, rel.Szerző: kázsé

James Gandolfini 15 kg-t fogyott a szerephez.Szerző: kázsé

A teherautón utazó harapós kutya egy felborzolt szőrű Golden Retriever.Szerző: kázsé