Közösség

Vélemény:

 

63 Kút

(2016)

Kút

 
Lonka   2018.08.29 23:02
1


Szerettem volna egy jó magyar filmet nézni. A Kút az előzetes alapján annak ígérkezett. Sejtelmes, keveset mondó trailer, aminél mégis azt kiálltja a belső, hogy nézd meg. Ez a bújtatott gengszter sztori az elhagyatott és kietlen benzinkúton, ahol a madár se jár (dehogy nem járt, elég sok is) ötletként tetszett. Egy filmnek mindig ad egy különlegességet, ha egy helyszínen játszódik minden. Kicsit olyan érzése van az embernek, hogy bezárták a szereplőket és nincs menekvés. A nyugodt hétköznapokat először a kutas rég nem látott fia és annak édesanyja zavarja meg. Ez a rész némiképpen zavaros, hogy 30 körüli fiút édesanyja fuvarozgatja meg tartja még el, de igazából sok mindent az ő kapcsolatukról nem tudunk meg. Udvaros Dorottyának is csak röpke percek jutottak a történetben. Nagy jövés-menés zajlik a benzinkúton, hiszen alig jelenik meg a fiú már egy gyanús kisbusz is begurul a kúthoz, ami persze mint később megtudtuk az illegálisan külföldre prostituáltakat szállító népség megállóhelye és milyen véletlen, de nem tudják folytatni útjukat tovább, mert a kocsi meghibásodik. Egy csöppet erőltetett. Mint lenni szokott a kutas több vasat is tart a tűzbe és mint a mesékben ez lesz a veszte is. Az észjárását nem tudom megérteni, miért titkolta amit titkolt. A karakterek meglepően jók a filmben. A két örömlány (Trokán Nóra és Kurta Niké) játéka természetes és hihető. A kis bicebóca Tzafetás Roland tette hozzá a legtöbbet a történet élvezhetőségéhez. Jankovics Péter elég semleges és visszafogott volt, de ezt annak tudom be, hogy ilyen volt a figura, akit játszott. A film producere az a Pusztai Ferenc volt, aki egy kisebb szerepet is eljátszott a történetben. És még a farkatlan macska sem tudta megmenteni a filmet.