Közösség

Vélemény:

 

88 Memo

(2016)

Memo

 
HercegPeter   2018.06.11 21:15
0

Az utóbbi években a magyar filmgyártás mintha egyre inkább fejlődne, vagy legalábbis megközelítené a régi szintet. Erre egy nagyon jó példa ez a film is. Szerettem, mert retro, szerettem, mert zseniális. A két végletet tökéletesen mutatta be ez az érzelmes és intelligens film. Már az első pár percekben bekezd egy nagyon szívbemarkoló jelenettel, amikor a fényképeken nézegetik az embereket. Haumann Péter és Lengyel Tamás igazán jó párost alkot. Ehhez jön még hozzá Molnár Áron, aki szintén hibátlanul játszik. Az erős kezdés után egy kicsit ellaposodik a film. Jó ötlet volt nem a jelenben játszatnia filmet. Így sokkal hitelesebb, már csak azért is mert ma egy ilyen emberből hírességet csinálnak és a média minden ágában szembe jönne. Így kicsit rejtélyesebb tudott maradni a filmbeli karakter. Volt egy egyszerű kis humora a filmnek, amit még éppen elbírt, bár néhol ezek a viccesebbnek tűnő részek kicsit szomorúak is voltak. Egy utolsó gondolat: a végén azért csak adtam volna egy kólát az öregnek :)