Közösség

Vélemény:

 

64 A tökéletes gyilkos

(2017)

Egy középszerű amerikai krimi magyar köntösben

 
HercegPeter   2019.06.13 12:17
0

A kezdés teljesen sablonos. A megkeseredett zsaru elveszti a családját (most éppenséggel a lányát) és most a sors úgy hozza, hogy éppen a feltételezett gyilkosa ellen kell nyomoznia, aki egyszer csak felbukkan a házában és a segítségét kéri. Egyébként vannak benne csavarok, a második felében már érdekesebb. Ha világviszonylatban nézzük akkor egy átlagos, vagy annál talán kicsit gyengébb film. De ha csak a magyar krimiket nézzük, akkor a vállalható kategóriába esik. Vannak benne apró jelek, amik a végére kapnak fontos szerepet és ha ezeket a néző felismeri akkor rájöhet az igazságra. Két nagy kérdésem van a filmmel kapcsolatban. Az első az, hogy miért kellett szinkronizálni Hörich Nórát? Ez tényleg csak érdekességként kérdezem. A másik pedig, hogy mire ment a Filmalaptól kapott több, mint 400 millió forint? Elhiszem, hogy őrületes összegekbe kerül ma már minden, de ez akkor is rengeteg. Vagy csak én nem vagyok tisztában a dolgokkal. De nem tudom. Elképzelni, hogy valaki azt remélte, hogy ez a film megtéríti az árát. Nem akarom bántani a filmet, mert mint mondtam, nem olyan rossz, de a Kincsemhez képest (ami átlépte az 500 milliót) ez sehol sincs. Se minőségre, se reklámértékben. Annyit még megjegyeznék itt a végére, hogy László Zsolt nyugodtan benevezhetne egy Patrick Swayze hasonmásversenyre.