Közösség

Vélemény:

 

60 Az apáca

(2018)

Az apáca

 
MMcFly2015   2018.09.10 10:42
3

Rendkívűl megosztó film lett, ahogy olvasgatom a véleményeket, és a kritikusok többségét. Nekem őszintén megmondva csalódás, mert a Démonok között 2 apácája egy félelmetes, érdekes horror-karaktert dobott a piacra, és persze, hogy érdekel egy külön álló film róla. De nem lettem okosabb a karaktert illetően, sőt még csak központi szerepet se kapott a róla szóló filmben. Így azt kell mondjam, hogy sztorilag egy nulla. Az összefüggéstelen paráztatásra épül, de azt is olyan klisékkel megtöltve, hogy csak egy átlagos horror film lett a többi száz mellett. Igen keményen meglovagolta a Démonok között sikerét, de úgy érzem erre már sok erőfeszítést nem fordítottak. Az én elveim szerint, egy jó horror akkor sikeres, ha az ijesztgetés mellett a történet is halad előre (ez idő alatt lehiggad a néző), de ennél a filmnél erről nem beszélhetünk. A legnagyobb ostobaság pedig ott rajzolódott ki, mikor a távol lévő mellékszereplő (Franci), a főhősöket a szorult helyzetből kétszer is megmentette ,,gondoltam elkél a segítség" szlogennel. Ez inkább röhejessé tette az adott jelenetet, mint komorrá. Nem volt ide való. A film végi csavar viszont tetszett, ahogy összekötötték az alap Démonok között-el, viszont kezdem azt érezni, hogy ebből a "szériából" kezd kifogyni a szufla.