2022.04.20 10:15 HEROES OF THE DAY 2 Olvasottság: <100x
0

Az eredetihez ez egy ...., pedig az se egy

Én gyerekkoroba sose szerettem igazán Az oroszlánkirályt!

Egyáltalán nem voltam annak a híve, hogy gyerekeknek való..valamiért ez nyomasztott

Az eredetihez ez egy ...., pedig az se egy

De valahogy mégis néztem, mintha kötekező volna

Vagy azért, mert annó ez egy földi csoda volt

...de én nem tartottam soha egy nagy számnak, már elmondtam, hogy ennek a tênynek mi a legfőbb oka!

De erre az új filmre nagyon de nagyon kíváncsi voltam, és írtóra vártam, mert nagyon kíváncsi voltam, hogy mit tudtak ebből kihozni

Megnéztem és hát...

Nem hinném el róla, hogy egy Oroszlánkirály remake

Lehet, hogy csak én gondolom így,de szerintem ez a live-action verzió sokkal belevalóbb, merészebb és erőszakosabb lett!

Számomra..ez volt a célja, hogy megközelítse az eredetit, de elég sikertelenük tette ezt meg!

Így csak hátráltatta, és mit kaptunk?

Egy kellemetlen, elképesztően sablonos remakenek nevezhető akármit, amire nem fogunk semmilyen áron úgy emlézni mint az eredetire, de én még azt se fújom fejből

Azzal is bajom volt, hogy egy az egyben lemásolta az eredetit:a két "humorkarakter" humora a régi, de a régit nem úgy értem hogy ugyanolyan maradt, hanem úgy hogy sajnos semmi egyediséget vagy kreativitást belevinni;a támadások ugyanolyanok maradtak:értem én, hogy én egy olyan alapkőre épül, hogy meghal az apa, de még a mondatok is ugyanazok

Áhh...a szinkronhangok is gyengék!

Simba apjáé túl öreges, az öcséé mikor elkezd pánikolni olyan szinten katasztrófa, hogy az menthetetlen

Simbáé...olyan semmilyen.

Üres..üres...üres..

A zenékről is ejtenék pár szót.

A zene legismertebb forrása ennek a műnek a "Hakuna Matata".

Na..itt is elhangzott, de itt nem annyira élték bele magukat

Nálam pedig a mesébe az volt az egyik legfőbb pozitívum, hogy az előadó teljes szívéből énekelt

És itt is ezt vártam..de nem ez lett!

Kár érte...

Na de hogy ne csak negatívumokat mondjak, mondok pozitívumokat is (azért van 2-3)

1.az animáció

Szerintem az állatok nagyon élethűre sikeredtek, már-már nem akartam hinni a szememnek, hogy CGI az egész

A beszéd, a morgás:minden olyan..valóságos

Ezért Gratula!

2.a főgonosz (Zordon)

Szerintem itt sokkal jobb maga a szerep, leszámítva, hogy másolás

3.színes

Egész jó színeket találtak az állatoknak:a dobónak, a sörénynek, azaz ez is megy a százas listára

...

És igen..véget is ér itt a pozitívumok listája

Ja igen..és valamit a kevésbé jó dolgokról a filmről elfelejtettem valamit...

A JÁTÉKIDŐ

Ez a száztizenakárhány percet akár 80 percbe le lehetett volna tudni.

Nekem nem tetszett, hogy "egy örökké-valóságig" harcoltak a semmiért!

Az oroszlánkirály remake tehát semmi újat nem tudott mutatni.

Én kisebb gyerekeknek egyáltalán nem ajánlanám...már elmondtam miért.

Kár volt ezért, az eredeti bőven elég volt

animáció | családi | dráma | kaland | musical

Az afrikai szavannák királyának, Mufasának fia születik, akinek az a sorsa, hogy átvegye apja helyét a trónon. Csakhogy a király testvére, a korábbi örökösnek számító Zordon... több»

0