Közösség

Vélemény:

 

83 Volt egyszer egy Hollywood

(2019)

Fura kilences...

 
Slater   2020.01.03 16:16
0

:::Minimális Spoiler!!:::: Nagyon szeretem Tarantino műveit, annyira egyedi, annyira különleges alkotások. A Volt egyszer egy Hollywood is hasonlóan különleges, de sajnos nekem csalódás volt. Egyértelműen fantasztikus világot teremtett QT., hihetetlen részletességgel mutatja be a helyszíneket, kosztümöket, egyszerűen olyan érzésed támad, mintha visszarepültél volna az időben. Engem a technikai része is lenyűgőzött, ahogy DiCaprio különböző régi filmekben felbukkan, egyszerűen zseniális a megjelenítés. Viszont nekem hiányzik az igazi Tarantino feeling... :( Nagyon hiányoztak a tipikus lassú, izzasztó párbeszédek a filmből, ami bizonyos szempontból QT védjegye. Kétség kívül DiCaprio rendkívüli színész, de most nekem túl sok volt. A Wall Street farkasa óta kb. ugyanazt a karaktert hozza minden filmben, ami fantasztikus, de mostanra nekem kicsit unalmas. Nyilván szuperül játszott most is, de azt gondolom ennél színesebb egyéniség. Brad Pitt viszont lenyűgőző lazasággal vitte végig a történetet, nekem az ő játéka mentette meg a filmet. Az utolsó 15 percben megjelent az igazi állat Tarantino sítlus, ami szintén sokat javított a filmen. :) Összességében öröm volt látni ezt a két rendkívüli színészt, ebben a profin megkomponált filmben, de azt gondolom, hogy ez a réteg film most kivételesen nem a QT rajongói rétegnek szólt, sokkal inkább tisztelgés a régi Hollywoodnak. Azt pedig mindenki eldönti maga, hogy ez elegendő vagy sem.