Közösség

Vélemény:

 

71 A fénykép

(2019)

A fénykép

 
tangoromeo   2019.10.27 13:33
0

A címén kívül nem sokkal többet tudtam a filmről, mikor beültem megnézni. Egy másik eseményről sietve érkeztem a kezdés előtt néhány perccel a Cirko moziba. Kíváncsi voltam igazából a mozi hangulatára, mert épp olvastam egy cikket, hogy 25 éves maga az intézmény, és jó néhány figyelemre méltó filmet mutattak már be ott az évek során. Nem tudván egyebet a filmről, a pénztáros srác pozitív véleményére hagyatkozhattam. Ő említett egy másik címet is, hogy stílusban tudjak mihez viszonyítani: The Lunchbox (2013), a rendező korábbi ismert mozija. Aztán a vetítés vége felé jöttem rá, miközben lamentáltam egy-egy korábbi poénon és a nyitott végű befejezésen, hogy láttam annak idején a magyarul Ezerízű szerelem néven futó filmet a tévében, és megragadott. Sajátos hangulatú, lassú folyású film, szép, érdekes képi megoldásokkal. Az átélesítések, és helyenként életlenül maradó, a képmező jelentős részét elfoglaló beállításokkal nem állítom, hogy nem emlékeztetett Nemes László (op.Erdély Mátyás) képi világára, de ez lehet csak szubjekív. A film elején nekem nem volt annyira kidolgozott, ahogy újra öszetalálkozott a milliós nagyvárosban a férfi a lánnyal.. De lehet, hogy csak meg kéne néznem még egyszer?! Ez olyan film amúgy, amit meg lehet nézni még egyszer is...