A fénykép

A fénykép

Photograph
Tchiva

Mumbai utcáit járva a turisták egy kedélyes fotós, Rafi szolgáltatásait vehetik igénybe. A férfi felvételeket készít a kirándulókról, melyek ára fedezi mindennapi kiadásait. Az agglegények gondtalan életét éli, de a nagyanyja rossz szemmel nézi életstílusát, s újra meg újra előhozakodik a… Több

Rendező: Ritesh Batra
Forgatókönyvíró: Ritesh Batra
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, India
Premier (HU): 2019.10.03. | Telekom TVGO (2021.01.01.)
Forgalmazó: Cirko Film

KULCSSZAVAK

2024.03.02 Kanócpapa

Tényleg nagyon lassú történet, de egyben egy igazán szép történet. Csak ajánlani tudom! (Aki a pörgős filmeket szereti, az viszont kerülje el! :D)

2024.02.16 Dorkateo

Lassú, sőt vontatott cselekmény, számomra értelmezhetetlen testbeszéd és mimika. Annyira más kultúra, hogy nem tudtam értelmezni, végül végignézni sem.

2019.10.07 justynaw

Nem egy szokásos, szirupos romantikus történet; egész nézhető film. Egyedül a túlságosan egyszerű történettel volt problémám, annyira kiszámítható volt a cselekmény, már a két kultúra találkozásából egyértelmű, hogy ok, itt most lesz egy kis ellentét. De mindenképp újszerű filmélményt nyújtott.

2019.10.04 doobie

Ezt a filmet igazán megérte megnézni. Letisztult, üde, ártatlan, magával ragadó, szenzációs a karakterábrázolás. Nem gondoltam volna, hogy ennyire tetszeni fog, csak egy laza szórakozást kerestem, de sokkal többet kaptam.

2019.10.03 Tchiva

Nem igazán tudtam, mire is számítsak a film kapcsán, azt gondoltam talán egy átlagos, ugyanakkor nagyon is nézhető romantikus filmet kapok majd, de az előzetes eleve nagyon felkeltette az érdeklődésemet, így adtam is egy esélyt A fényképnek. Az eredm... Több

A film összbevétele 550 508 dollár volt (imdb.com).

A film világpremierje az A-kategóriás 2019-es Sundance Filmfesztiválon volt.Szerző: hp

A film európai premierjére 2019. február 14-én került sor a Berlinale-n. Szerző: hp

A fénykép meghívást kapott a 69. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválra. Szerző: hp

A filmet nem sokkal a premierje után a Prime Video VOD-szolgáltatásában is láthatták az érdeklődök 2019. májusától. Szerző: hp

Értékelés: 6.5/10
(2019. 10. 03.)
Régimódi mozi A fénykép, mintha egy másik korban készült volna, a romantikája is egy sokkal ártatlanabb kort idéz, így leginkább azok érezhetik jól magukat rajta, akik szeretik a régimódi, már-már szűzies romantikát. Több

Értékelés: 7.5/10
(2019. 10. 03.)
Indiai szerelem
Összességében ez egy indiai filmdráma, szépen tálalva, de nem romantikus film, és meg kell elégedni a lezáratlan befejezéssel is amit kapunk, bár én egyhamar nem fogok. Azonban az összkép azt kell mondjam, hogy a "jó" kategóriánál a középszint. Több