Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre (2020)

Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre

Crystaldeer   2021. 01. 16.

Jaj de kár, hogy egy ilyen, amúgy tényleg nagyszerűen megírt filmre csak átlagost kell nyomnom, mert sajnos nekem hiányzott az a bizonyos plusz belőle. A történet nagyon lekötött, érdekes volt, de a végén úgy éreztem, hogy csak hipp-hopp, le lett zár... több»

Annuska   2020. 10. 31.

Rengeteg jó kritikát lehet olvasni a filmről. Én szeretem a különleges filmeket, de ez számomra teljesen súlytalan volt.

elekm90   2020. 09. 28.

Igazi felüdülés, hogy a jelenlegi silány, sablonos komédiák mellett egy ilyen minőségű magyar alkotás is mozikba került. Művészfilmszerű, így valószínűleg nem mindenki lesz rá fogékony. Akit viszont megfog az előzetes, annak bátran ajánlom a filmet ... több»

Vikerlase   2020. 12. 15.

Végre egy nagyszerű film!

Nagyon szép, nagyon pontos film. Kár, hogy a vége nem dráma lett, hanem happy end. Csak igazi, jó művészfilmeket kedvelőknek ajánlom. Akciót senki ne keressen benne. A mozi esszenciája ez a film. Minden a helyén van benne: a színészi játék, a képek, a kellékek stb. Nem Oscár-jelölésre val, azoknál ez a film sokkal több.

kocka   2020. 09. 27.

Csodásan világított és megrendezett dráma olyan alakításokkal, melyeket sokáig fogunk még emlegetni. Minden elismerésem.

BloodyMary   2020. 09. 25.

Kimondottan erős film lett a Felkészülés meghatárohatatlan ideig tartó együttlétre. Nem feltétlenül az a darab, ami tízezreket vonz a moziba, és könnyed kikapcsolódásnak sem nevezném, de az biztos, hogy egy nagyon sajátságos élményt nyújt jó rendezés... több»

gabeesz1   2020. 09. 24.

Gyönyörű szerelmes film, rég láttunk már ilyet a nagyvásznon, magyar alkotóktól pedig különösen. A szereplőgárda kimagasló teljesítményt nyújtott, és szerintem Horváth Liliről még sokat fogunk hallani a jövőben.

Stork Natasa
Horvát Lili

A film 27 353 629 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 19 098 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film Magyarország hivatalos nevezettje a 2021. évi Oscar-díjra "Legjobb idegen nyelvű film" kategóriában.

(elekm90 )

A film a legjobb játékfilm díját nyerte el Philadelphia nemzetközi filmfesztiválján.

A film elnyerte a 65. Valladolidi Nemzetközi Filmfesztivál fődíját, a Golden Spike-ot. A legjobb rendező díját Horvát Lili kapta, míg a legjobb színésznőnek járó elismeréssel Stork Natasát tüntették ki.

A film elnyerte az 56. Chicagói Nemzetközi Filmfesztivál New Directors versenyprogramjának fődíját, a Gold Hugót.

A filmet a Varsói Filmfesztivál után Chicagóban, Puszanban, Thesszalonikiben, Denverben és Valladolidban is bemutatják.

A filmet FIPRESCI díjjal ismerték el a varsói filmfesztiválon.

Bodó Viktor 10 év kihagyás után ezzel a filmmel tért vissza a színészkedéshez.

A film férfi főszerepét Bodó Viktor, a Szputnyik Hajózási Társaság alapítója alakítja.

Horvát Lili rendező és Maly Róbert operatőr a Szerdai gyerek után ismét együtt dolgozott.

A produkciót 35 mm filmre forgatták.

Horvát Lili egyedi stílusú forgatókönyve, rendezése és Maly Róbert bensőséges képi világa újabb színt rakott fel a magyar filmek palettájára. több»

A szerelem vak és nyomorba dönt, vagy épp logikátlan, józan ésszel felfoghatatlan tettekre késztet – ebből a felállásból indul Horvát Lili romantikus, ám sokszor pszicho-thrillernek is beillő filmje, a Felkészülés egy meghatározhatatlan ideig tartó együttlére. A Velencei Filmfesztivál Giornate degli Autori versenyprogramjában debütált filmet a mai naptól a hazai mozik is adják. Bébikritikánkban elmondjuk, miért érdemes időt szakítani rá. több»

Egy jól felépített rejtély után a viszonylag banális megoldás ugyanis hagy maga után némi keserű szájízt, de ez nem sokat von le abból, hogy milyen pazar filmet láthattunk korábban. több»