Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre (2020)

Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre

Stork Natasa

zsena   2022. 07. 23.

A szürrealitás esszenciája: “Naívak a nők, még az okosak is!”

Nemigen nézek magyar filmeket. Nagyon ritka, ha ráveszem magam, emiatt nem is igen ismerem a rendezőt, Horváth Lilit, ezáltal csak annyit tudok róla, amennyit neten olvastam (a film megnézése után). 40 éves színésznő, rendező, aki még novellákat is í... teljes kritika»

Annuska   2020. 10. 31.

Rengeteg jó kritikát lehet olvasni a filmről. Én szeretem a különleges filmeket, de ez számomra teljesen súlytalan volt.

elekm90   2020. 09. 28.

Igazi felüdülés, hogy a jelenlegi silány, sablonos komédiák mellett egy ilyen minőségű magyar alkotás is mozikba került. Művészfilmszerű, így valószínűleg nem mindenki lesz rá fogékony. Akit viszont megfog az előzetes, annak bátran ajánlom a filmet ... több»

Crystaldeer   2021. 01. 16.

Jaj de kár, hogy egy ilyen, amúgy tényleg nagyszerűen megírt filmre csak átlagost kell nyomnom, mert sajnos nekem hiányzott az a bizonyos plusz belőle. A történet nagyon lekötött, érdekes volt, de a végén úgy éreztem, hogy csak hipp-hopp, le lett zár... több»

Emmersson   2021. 06. 10.

Mi a f... volt ez?!

Belógatják a "most akkor miért is nem emlékszik a faszi" misztikus/thriller szálat, hogy az ember megnézze. Aztán kiderül, hogy még drámaként is raklap f*s. Nincsen titok, se egy csavar. SPOILER (ha ezt nevezhetjük annak): Drexler János egyszerűen "nem gondolta komolyan" a találkozót! WTF?! A második filmnél írom a rendezőnek: A...DAT, Horvát! (Az első a Napszállta volt, Nemes rendezésében.)

Alexa   2022. 02. 12.

Értékeltem az egyéni szemléletmódot, ahogy ábrázolja a film a magányt, a szerelmet. Nagyon jól alakították a karaktereket a színészek, és egy igazi művészfilm lett belőle. A végén a metaforikus befejezésen azért el kellett gondolkoznom, hogy mire gon... több»

Fikatours_blogger   2022. 03. 15.

Mire lehet képes egy szerelmes elme?

Kissé életszerűtlen a kommunikáció ennyire alacsony szintje, mint a két főszereplő között. Ezt leszámítva tetszett a történet, és külön köszönet, hogy nem úgy nyisszantották el a végét, hogy találja ki a néző, hogyan tovább.

A film 30 638 469 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 28 147 829 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film rendezője, Horvát Lili elnyerte a Moving Images-Open Borders fesztivál hálózat újonnan alapított New Vision díját.

A film Magyarország hivatalos nevezettje a 2021. évi Oscar-díjra "Legjobb idegen nyelvű film" kategóriában.

(elekm90)

A film a legjobb játékfilm díját nyerte el Philadelphia nemzetközi filmfesztiválján.

A film elnyerte a 65. Valladolidi Nemzetközi Filmfesztivál fődíját, a Golden Spike-ot. A legjobb rendező díját Horvát Lili kapta, míg a legjobb színésznőnek járó elismeréssel Stork Natasát tüntették ki.

A film elnyerte az 56. Chicagói Nemzetközi Filmfesztivál New Directors versenyprogramjának fődíját, a Gold Hugót.

A Felkészülés... egyértelmű és magabiztos továbblépés a rendező karrierjében egy nemzetközi szinten is értelmezhető témaválasztáshoz és kiemelkedő minőségű formanyelvhez egy midcult típusú filmen keresztül, ami épp csak annyira válik többértelművé és késztet gondolkodásra, hogy azért ne akadályozza a viszonylag könnyed és élvezetes befogadást. több»

A szerelem vak és nyomorba dönt, vagy épp logikátlan, józan ésszel felfoghatatlan tettekre késztet – ebből a felállásból indul Horvát Lili romantikus, ám sokszor pszicho-thrillernek is beillő filmje, a Felkészülés egy meghatározhatatlan ideig tartó együttlére. A Velencei Filmfesztivál Giornate degli Autori versenyprogramjában debütált filmet a mai naptól a hazai mozik is adják. Bébikritikánkban elmondjuk, miért érdemes időt szakítani rá. több»

Nehéz tehát egyértelmű verdiktet mondani: több szinten is egyedülálló és bátor, amit a Felkészülés... végigvisz, és kétségkívül végig is viszi, amit akar, azonban egy ilyen érzelmi hullámvasút megkövetelt volna egy markánsabb csattanót, azt, hogy megérkezzen valahová. több»