Az első kettő

Az első kettő

The First Two

Egy sikertelen házassági kísérlet után Sashának el kell hagynia Budapestet és magyar barátját, hogy az Egyesült Államokban folytathassa tanulmányait. A nap előrehaladtával különleges kötelékük miatt a reggeli elválás nehéz döntésnek bizonyul.

(csd)

Ország: Magyarország
Premier (HU): 2023.04.13. | Telekom TVGO (2023.06.08.) | HBO Max (2023.12.15.)
Forgalmazó: Vertigo

2023.10.26 Fikatours_blogger

Tanulság?

Kétségtelen, hogy egy remekül megkomponált művészfilm. A pontozás az én szubjektív viszonyomat mutatja a műfajhoz.

2023.07.08 stomachh

Nem gondoltam volna, hogy ennyire jó lesz. Nem lett művészieskedő, nem lett túlgondolva szerencsére. A szerelem és a veszteség egyszerre éri a két főszereplőt, bár a történet fikció, mégis mindannyian élhettünk át hasonlót, más körülmények között. Édes és keserű egyben. Gratulálok az alkotóknak. Sok ilyet még.

2023.04.14 Domino

Hihetetlenül jó hangulatú és szépen felvett film, ami szerintem bárkit meg tud érinten. Igazán remek alakításokat láthattam, úgy érzem, hogy én ezt még szeretném megnézni.

2023.04.13 Lojzika7

Absuolút kellemes csalódás volt ez a film. Szerintem több ilyenre lenne szükség a magyar filmgyártásban. Nem egy nehézkes "művészieskedő" alkotás, mint amire számítottam.

A film 446 280 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 461 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az első kettő Szövényi-Lux Balázs első nagyjátékfilmes rendezése.Szerző: csd

Az első kettőt Reisz Gábor VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan filmje inspirálta.Szerző: csd

A film rendkívül alacsony költségvetésből készült.Szerző: csd

(2023. 05. 22.)
Nyárba zárt teljesség
Álom és valóság, idill és zavar, vágy és apátia keveredik Szövényi-Lux Balázs nagyjátékfilmes debütálásában, melyben a szellemi és lelki mellett a mozikban keveset tapasztalt testi síkot is játékba hozza. Több

(2023. 06. 07.)
Mielőtt felszáll a repülő
Szövényi-Lux Balázs debütáló nagyjátékfilmje egy távkapcsolat előjátéka, amely úgy foglalja magába egy szerelem minden szépségét és fájdalmát, hogy látszólag semmi különöset nem mutat. Több