Egy szép reggelen

Egy szép reggelen

Un beau matin

Sandra egyedülálló anyaként neveli kislányát Párizsban. A nő teljes életét az anyaságnak, illetve édesapja gondozásának szenteli. A brilliáns elméjű férfi egykor tolmácsként dolgozott, ma már viszont egyre kiszolgáltatottabbá válik a napok előrehaladtával. Egy nap Sandra váratlanul összefut egy… Több

Forgatókönyvíró: Mia Hansen-Løve
Ország: Németország, Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 2022.10.06. | Telekom TVGO (2023.01.13.) | Cinego (2023.03.09.)
Forgalmazó: Cirko Film

2022.10.08 leo777

Zseniális alakításokat láthattam és egy nagyon kemény sztorit, amit talán nem is lesz könnyű megemészteni, de ettől függetlenül szerintem kötelező darab ezt megnézni.

2022.10.06 stif

Mindig is tudtam, hogy Leya Seydoux napjaink egyik legjobb színésznője, de ezek után semmi kétségem sincs efelől.

Mia Hansen-Løve az Egy szép reggelen című filmet 35 mm-es filmre rögzítette.Szerző: csd

A filmben többször felcsendülő zongoratéma a Liksom en herdinna, Jan Johansson svéd zeneszerző műve.Szerző: csd

Az Egy szép reggelen című filmet a 2022-es cannes-i filmfesztiválon a Rendezők Kéthete keretében mutatták be. A Rendezők Kéthete (franciául: La Quinzaine des Réalisateurs, angolul: Directors’ Fortnight) a cannes-i fesztivál hivatalos válogatásával párhuzamosan megrendezett filmes esemény, melyet a fesztivál szervezőbizottságától független, külső szervezet, a francia Filmrendezők Szövetsége (Société des Réalisateurs de Films – SRF) alapított 1969-ben. Szerző: csd

Mia Hansen-Løve egy korábbi interjúban elmondta, hogy a film főszerepét határozottan Léa Seydoux színésznőnek szánta.Szerző: csd

A rendezőnő 2019-2020 telén írta ezt a forgatókönyvet, amelyet részben édesapja betegsége ihletett, még életében.Szerző: csd

(2023. 05. 11.)
A realista francia melodráma királynője az erősen önreflexív Bergman szigete után egy jóval hagyományosabb romantikus drámával tér vissza. Több