Egy szép reggelen (2022)

Un beau matin

leo777   2022. 10. 08.

Zseniális alakításokat láthattam és egy nagyon kemény sztorit, amit talán nem is lesz könnyű megemészteni, de ettől függetlenül szerintem kötelező darab ezt megnézni.

stif   2022. 10. 06.

Mindig is tudtam, hogy Leya Seydoux napjaink egyik legjobb színésznője, de ezek után semmi kétségem sincs efelől.

Mia Hansen-Løve az Egy szép reggelen című filmet 35 mm-es filmre rögzítette.

(csd)

A filmben többször felcsendülő zongoratéma a Liksom en herdinna, Jan Johansson svéd zeneszerző műve.

(csd)

Az Egy szép reggelen című filmet a 2022-es cannes-i filmfesztiválon a Rendezők Kéthete keretében mutatták be. A Rendezők Kéthete (franciául: La Quinzaine des Réalisateurs, angolul: Directors’ Fortnight) a cannes-i fesztivál hivatalos válogatásával párhuzamosan megrendezett filmes esemény, melyet a fesztivál szervezőbizottságától független, külső szervezet, a francia Filmrendezők Szövetsége (Société des Réalisateurs de Films – SRF) alapított 1969-ben.

(csd)

Mia Hansen-Løve egy korábbi interjúban elmondta, hogy a film főszerepét határozottan Léa Seydoux színésznőnek szánta.

(csd)

A rendezőnő 2019-2020 telén írta ezt a forgatókönyvet, amelyet részben édesapja betegsége ihletett, még életében.