Szomorú vasárnap

Szomorú vasárnap

Gloomy Sunday - Ein Lied von Liebe und Tod

Budapest, a harmincas évek vége: Szabó László vendéglős szép szerelmével, Ilonával egy kitűnő kis éttermet vezet. A teljességhez csak egy zongora és egy zongorista hiányzik. Vesznek is egy zongorát és szerződtetnek egy halk szavú zongoristát, Aradi Andrást, aki hamarosan beleszeret Ilonába. A nő viszonozza a szerelmet és kialakul hármójuk különös kapcsolata.Ilona születésnapján András egy dalt ajándékoz a nőnek, első és egyetlen szerzeményét: a "Szomorú vasárnap"-ot. Az étteremben tartózkodik egy fiatal német kereskedelmi utazó, Hans Eberhard Wieck, aki Szabó zseniális göngyölt húsától és András csodálatos zenéjétől elragadtatva szintén beleszeret Ilonába. A nő azonban… Több

Rendező: Rolf Schübel
Író: Nick Barkow
Forgatókönyvíró: Ruth Toma, Rolf Schübel
Ország: Németország, Magyarország
Premier (HU): 2000.04.06.

2023.11.17 Diabolus

Azt kapjuk, amit a cím alapján várunk: egy szép, drámai történetet. Picit elfogultan néztem, mivel engem lenyűgöz a hírneve és a dalhoz szövődött városi legenda. Egyetlen negatívumot tudok felhozni, ami nekem nem tetszett: a főszereplő nő cédasága, k... Több

2015.07.24 rhamus

Jó a sztori, elgondolkodtató, olykor vicces, izgalmas, megvan benne minden, ami kell. Nagyon izgalmas film és egyben látványos is, fantasztikus történettel. Nekem tetszett csak ajánlani tudom.

2015.06.26 Mócii

Többször nézhető film. Tele van érzelemmel! Nekem minden tetszett benne: kiváló rendezés, forgatókönyv és hihetetlenül jó színészek! Én újra és újra megnézem, ha tehetem!

2015.08.07 Peeves112

2014.10.04 anonym

Nagyszerű film a kiváló Marozsán Erikával. Gyönyörű ebben a szerepben és fantasztikus a hangja.

A film összbevétele 223 827 dollár volt (imdb.com).

A rendező, Rolf Schübel és az operatőr, Edward Klosinsky összesen mintegy 7 díjat nyert el németországi versenyeken, és még ezenkívül 5 nevezést kapott.Szerző: KaTuS55